birgün

22° AÇIK

Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzmanların karşı çıktığı Kanal İstanbul Projesi hakkında, "Fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul, tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosunun içinde yerini alacaktır" açıklamasını yaptı.

SİYASET 21.05.2021 12:06
Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması
Abone Ol google-news

Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7. Kesimi olan Hasdal-Habipler-Başakşehir etabının açılış töreninde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çevresel, ekonomik ve politik sebeplerle İstanbul şehrine ve boğazına vereceği zarardan ötürü halkın büyük çoğunluğunun karşı çıktığı Kanal İstanbul projesine ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan, "Yakında ilk köprüsünün temelini atarak fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul da inşallah tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosu içerisindeki yerini alacaktır" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"Kuzey Marmara Otoyolu'nun tüm bölümlerini tamamlamış bulunuyoruz. Heyecanla yeni eklediğimiz kesimi de en kısa sürede tamamlayarak hizmete alacağız. Dünyanın 2 kıtası arasındaki giderek yoğunlaşan insani ve ticari araç trafiği bakımından da hayati öneme sahiptir.

Türkiye'nin hem nüfus yoğunluğu hem üretim ve ticaret kapasitesi hem turizm potansiyeli bakımından en hareketli yerlerinin başında gelen Marmara Bölgemizi çepeçevre otoyolla kuşatmış olacağız. Açılışını yaptığımız kısımlarla birlikte toplam yatırım bedeli 1,7 milyar dolar olan bu kesim, ileride inşası planlanan 3 katlı büyük İstanbul tünelinin de bağlantısını teşkil edecektir.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Yakında ilk köprüsünün temelini atarak fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul da inşallah tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosu içerisindeki yerini alacaktır.

Biz hayatımız boyunca eser ve hizmet peşinde koştuk. Coğrafyamızın 4 bir yanına da el uzattık.

Toplamda 655 milyar liralık kaynağı bu dönemde milletimizin emrine verdik. Biz hiçbir insanımızı yalnız bırakmadık. Hepsinin yanında olduk. Bu verimlilik projesiydi. Her alanda başardık, başarmaya da devam edeceğiz. Kuzey Marmara Otoyolu'nun pek çok kesimini yine bu dönemde tamamlayıp hizmete sunduk.

Hukuktan ekonomiye kadar pek çok alanda hazırladığımız raporları yine bu dönemde milletimizle paylaştık ve hemen ardından uygulamaya geçirmeye başladık.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Yakında yargı reform paketimizin dördüncüsünü Meclise sunuyoruz. Cumhur İttifakı ile başlattığımız çalışmayla birlikte tüm siyasi partilere bu hazırlığımızı sunacağız. İnşallah yeni ve sivil anayasamıza da kavuşacağız.

Uzunca bir dönem darbelerle, terör örgütleriyle, siyasi mühendisliklerle ülkemizi kısır döngünün içine hapsedenler bizim hedeflerimizden hoşlanmadılar.

Ürettiğiniz bir şey varsa onu anlatın. Ürettiğiniz bir şey yok bırakın da biz rahat çalışalım. Yapacak daha çok şeyimiz var.

"TERÖR DEVLETİ İSRAİL'İN NE OLDUĞUNU DÜNYANIN BİLMESİ LAZIM"

Filistin unutmayın bizi bekliyor. Filistin tüm o yavruların ağlamalarıyla bizi bekliyor. Dışişleri Bakanımız BM Genel Kurulu'nda dönem başkanı olan Volkan Bozkır beyin başkanlığında başarılı bir oturumu dün gerçekleştirdiler. Bu terör devleti İsrail'in ne olduğunu tüm dünyanın bilmesi lazım."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol