birgün

6° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 26.07.2016 14:35

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ben senin TRT'ye çıkmadığını bilmiyordum

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ben senin TRT'ye çıkmadığını bilmiyordum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 7 Haziran seçimlerinin ardından hükümeti kurma görevini vermediği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Kaçak Saray'a davet etti. Daha önce hiç Kaçak Saray'a gitmeyen Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ise, içinden geçilen zor siyasi koşulları göz önünde bulundurarak Kaçak Saray boykotunu sona erdirerek davete icabet etti.

"TRT'YE ÇIKARILMADIĞINI BİLMİYORDUM"
Habertürk Televizyonu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın aktardığı notlara göre, Erdoğan görüşme sırasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Ben senin TRT'ye çıkmadığını bilmiyordum. Böyle şey mi olur? TRT, iktidara ne kadar zaman yer ayırıyorsa, size de o kadar zaman ayırmalı" demiş.

KILIÇDAROĞLU SİTEM ETMİŞTİ
CHP lideir Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişiminin ardından 6 yıl aradan sorna ilk kez konuk olduğu TRT'ye "Acaba darbe girişimi olmasaydı bize bu imkanı verir miydiniz?" diyerek sitemde bulunmuştu.

MUHALEFET YILLARDIR ŞİKAYET EDİYOR
Muhalefet partileri, cumhurbaşkanlığı seçimi başta olmak üzere bütün seçimlerde TRT'nin Erdoğan ve AKP'ye verdiği süre ile muhalefete verdiği süre konusunda defalarca açıklama yapmış, konuyu soru önergesi olarak Meclis'e de taşımıştı.