birgün

3° AZ BULUTLU

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun canlı yayın davetine yanıt

Kılıçdaroğlu’nun canlı yayın davetine yanıt verdiği iddia edilen Erdoğan’ın, “Ben seni muhatap alır mıyım?” dediği belirtildi.

SİYASET 12.01.2022 17:31
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun canlı yayın davetine yanıt
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisini canlı yayında tartışmaya davet eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “Ben seni muhatap alır mıyım” dediği öne sürüldü.

Erdoğan, önceki gün partisinin MYK toplantısına katıldı.

Yandaş Türkiye gazetesinin haberine göre toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun Habertürk’te Fatih Altaylı ile gerçekleştirdiği program gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun canlı yayına katılarak, Kılıçdaroğlu’nun iddialarına verdiği cevaplardan dolayı memnun olduğunu belirttiği ifade edildi.

Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu’nun programın sonunda kendisini de programa bağlanmaya davet etmesi ile ilgili olarak ise, “Karşısında muhatap bulmak istiyor herhâlde. Muhatap alınmak istiyor. Ben seni muhatap alır mıyım?” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun programa katılması üzerine Erdoğan’a seslenerek, “Şimdi Saray da bizi dinliyor. Onun da bağlanmasını istiyorum” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol