birgün

26° AÇIK

GÜNCEL 11.04.2018 15:03

Erdoğan'dan klarnet sitemi

Erdoğan'dan klarnet sitemi

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Büyük Roman Buluşması adını koyduğu bir etkinlikte konuştu.

Erdoğan, Romanlarla aynı mahallede büyüdüğünü söyleyerek "Aynı camide omuz omuza ibadet ettik. Biz hepimiz birbirimiz Allah için seviyor, Allah'ın bir kulu olarak görüyorduk. Ne diyor şarkıda, İllede Roman olsun, ister çamurdan olsun, o da Allah kuludur, her kim olursa olsun" dedi.

Erdoğan'ın Roman buluşmasında yaptığı konuşmadan başlıklar;

"O tabloyla 11, 12 yaşıma döndüm. Oradan sadece doktor çıkmıyor, cumhurbaşkanı da çıkıyor. Bakmayın siz Fransa'nın, Almanya'nın yaptıklarına. Bunlar medeniyiz diye geçinirler ancak medeniyetle alakaları yoktur, bunu böyle bilin. Hepinizi hasret ve muhabbetle selamlıyorum. Burada milletin evinde buluşmaktan gurur duyuyorum. Birileri taklit yapar, biz aslını yaparız. Tüm Roman kardeşlerime sevgi ve selamlarımı yolluyorum. Bizim Roman kardeşlerimle muhabbetlerimiz çocuk yıllarımıza dayanır. Kasımpaşa'da Roman kardeşlerimle yanyana büyüdük. Kağıttan top yapıp oynadık. Sokaklarda yuvarlandık, aynı okula gittik. Aynı camide omuz omuza ibadet ettik. Biz hepimiz birbirimiz Allah için seviyor, Allah'ın bir kulu olarak görüyorduk. Ne diyor şarkıda, İllede Roman olsun, ister çamurdan olsun, o da Allah kuludur, her kim olursa olsun."

"BİZİM MUHABBETİMİZ ROMAN KARDEŞLERİMLE ÇOK ESKİYE DAYANIR"

"Hayatımızın her anını birlikte yaşadık. Bizim için Türk, Laz, Roman, Boşnak, Kürt yoktu. Biz birbirimizi Allah için sevdik. Kardeşlerim, peygamber efendimiz veda hutbesinde bakın ne buyuruyor. İnsanlar rabbiniz birdir, babanız da birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız. Adem ise topraktandır. Arap'ın Arap olmayana üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının siyah tenliye, siyah tenlinin de kırmızı tenliye üstünlüğü yoktur. Üstünlük takvadadır. Peygamberimiz bize insanlara nasıl bakmamız gerektiğinin ölçüsünü açık şekilde gösteriyor. Üstünlük sadece takvadadır, Allah'tan korkmadadır."

"BİZİM KLARNET VİRTİÖZÜMÜZ NEREDE? DÖNÜP GİTTİ Mİ?

"Şimdi girerken içeriye bazı sanatçılarımızı da gördüm. Ama tabi heralde onlar burada yok. Az önce Kibariye kardeşimizin ilahisini dinledik maşşallah. Bizim klarnet virtiözümüz nerede? Yoksa dönüp gitti mi ne yaptı?"

Serkan Çağrı'nın salona gelmesinin ardından "Serkan şimdi geldi. Serkan da maşallah klarnetin virtiözüdür. İnşallah sonuna doğru... Serkan klarnet yanında değil mi? sorusuna "Hayır" yanıtı alan Erdoğan "Buraya geliyorsun klarnetin yanında değil" diye sitem etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol