birgün

26° AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.11.2017 17:19

Erdoğan'dan 'Putin ve sandalye' açıklaması

Erdoğan'dan 'Putin ve sandalye' açıklaması

Erdoğan, Soçi toplantısında Putin'in düşürdüğü sandalyeyle ilgili çok konuşulan görüntüler hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi Zirvesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "İnşallah yakında bu kararların olumlu yansımalarını sahada daha belirgin şekilde görmeye başlayacağız. Tabii belki 15 günde bir, ayda bir de bizim bu bir araya gelişimiz devam edecek" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

'ANA MUHALEFET SOÇİ'DE SANDALYE GÖRDÜ'

"Soçi'de çok önemli bir toplantı yaptık. Başta Suriye olmak üzere bölgesel meseleleri görüştük. 7 yıldır devam eden, yaklaşık 1 milyon insanın hayatını kaybetmesine, 12 milyon Suriyeli'nin evini terk etmesine neden olan bu krize nasıl bir kriz bulabileceğimizi müzakere ettik. Beklentiyi boşa çıkarmadık. İnsani dramı sonlandırmaya yönelik kritik kararlar aldık. Bu kararların olumlu yansımalarını görmeye başlayacağız. 15 günde bir, ayda bir bir araya gelmelerimiz de devam edecek. Bizim ana muhalefet ne gördü? Sandalye gördü… Tarihi Soçi Zirvesi'nde CHP'yi ilgilendiren tek şey kaza ile düşen sandalye oldu.

'NEYMİŞ, SAYIN PUTİN...'

Neymiş Sayın Putin bunun üzerinden dünyaya bir mesaj vermişmiş! Ana muhalefet partisi değil sanki komedi sahnesi. Göz nereye bakarsa gönül oraya bakar. Gönül nereye akarsa ayak oraya koşar. Daha öncede benzer havalar attı yetmedi, iddialara girdi, hatta 2011 seçimlerinde yüzde 40 oy almazsam istifa ederim dedi, unuttu. Onun için medya buna Çarkçı Kemal diyor.

Ana muhalefetin başındaki kifayetsiz şahsın şahsım ve ailemle ilgili iftiralarına yarın cevap vereceğim için şimdi o konulara girmiyorum. Muhalefetin bu acınası hali bizim işimizi kolaylaştırmıyor. Bilakis daha da zorlaştırıyor. Güçlü demokrasinin en önemli şartlarından biri de nitelikli bir ana muhalefete sahip çıkmaktır.

Ortada eksiğimizi söyleyecek, doğrularımızı takdir edecek, önümüzü açacak bir ana muhalefet olmayınca yine iş başa düşüyor. AK Parti, kişisel hesapların partisi değildir. AK Parti iç çatışmalarla enerjisini tükEten bir parti değildir. AK Parti dava partisidir. Bizim kavgamız birbirimizle değil, vesayet odaklarıyladır, terör örgütleriyledir, faiz lobileriyledir."

NATO SKANDALI

Erdoğan, NATO'daki skandala ilişkin, "Ne şahsımıza ne Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'e ne ordumuza ne de bu ülkenin başka herhangi bir değerine dil uzatılmasına asla müsaade etmeyiz. Hele hele bu aziz milletin onuruyla oynanmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız