Erdoğan, gazeteci Portakal'ı hedef gösterdi: Patlatırlar enseni

17.12.2018 14:44 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu. Ankara'daki tren faciasına değinen Erdoğan, "Kazayla ilgili adli ve idari soruşturma sürüyor. Kazada sorumluluğu bulunanların tamamından yasalar içinde hesap sorulacağından emin olunuz. Bir daha benzer sıkıntıların yaşanmaması için gereken her türlü tedbir alınacaktır" dedi. Konuşmasının devamında gazeteci Fatih Portakal'ı da hedef tahtasına oturtan Erdoğan, "Haddini bil haddini. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Konya'da Mevlana Meydanı'nda toplu açılış töreninde konuşuyor.Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Konya'da toplam yatırım bedeli 1 milyar 464 milyon lira olan 99 kalem projenin toplu açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz perşembe günü Ankara-Konya YHT'nin Ankara çıkışında yaşanan kazada hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet, yakınlarına baş sağlıığı diliyorum. Kazayla ilgili adli ve idari soruşturma sürüyor. Kazada sorumluluğu bulunanların tamamından yasalar içinde hesap sorulacağından emin olunuz. Bir daha benzer sıkıntıların yaşanmaması için gereken her türlü tedbir alınacaktır.
  • Trump'la konuştuk, teröristler Fırat'ın doğusuna gitmeli. Yoksa biz göndereceğiz.

GAZETECİ FATİH PORTAKAL'I HEDEF GÖSTERDİ

  • Bir daha çözüm süreci beklemeyin, geçti o iş. Tüm terör örgütleriyle başlattıkları canlı bomla saldırıları, silahlı eylemlerle büyük şehirleri esir almaya çalıştılar. Bu ara Bay Kemal sokağa çağırıyor. Birileri çıkmış Portakal mıdır, mandalina mıdır nedir, sokağa çağırıyor. Haddini bil haddini. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni. Buldun ekranı, bu ekrandan milleti sokağa çağırmak.. Bu ülkede benim milletimin onuruyla oynanmaz, hesabı ağır olur.
  • Bir daha çözüm süreci beklemeyin, geçti o iş. Tüm terör örgütleriyle başlattıkları canlı bomla saldırıları, silahlı eylemlerle büyük şehirleri esir almaya çalıştılar