birgün

1° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 01.12.2021 17:11

Erdoğan gazetecilere "Para pul söylemedi mi?" dedi, Koca yanıt verdi: Efendim siz izin vermeden söyler miyim?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hekimlere yapılması planlanan zam oranlarına yönelik sorulara yanıt verirken yanından geçen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere dönerek, "Para pul söylemedi mi?" dedi. Koca, "Hiç söylemedim. Söyler miyim efendim, siz izin vermeden söyler miyim?" yanıtını verdi.

Erdoğan gazetecilere "Para pul söylemedi mi?" dedi, Koca yanıt verdi: Efendim siz izin vermeden söyler miyim?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hekimlere yapılması planlanan zam oranlarına yönelik sorulara yanıt verirken yanından geçen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere Bakan Koca'nın ne söylediğini sordu.

Erdoğan zam oranlarını kast ederek, "Ne söyledi? Para pul söylemedi mi?" diye sordu.

Erdoğan'ın sorusu üzerine Koca gülümseyerek, "Hiç söylemedim. Söyler miyim efendim, siz izin vermeden söyler miyim?" yanıtını verdi.

Gazetecilerin "Detaylar öğrenebilir miyiz?" sorusu üzerine Erdoğan, "5 bin, 2 bin 500... Bu tür zamlar geliyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Bakan Koca'ya dönerek, "Anlat" dedi.

Bakan Koca, bunun üzerine şunları söyledi: "Bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin diş hekimleri dahil olmak üzere bir düzenleme bugün Meclis'te, bütün vekillerin desteğini bekliyoruz."

Erdoğan, Koca'nın açıklamasının ardından gazetecilere dönerek, "Nasıl, iyi mi?" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol