AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin gençlik buluşmasında gençlere seslenerek, "Açık konuşuyorum, eğer sizi ben yanıltmaya çalışırsam bana da aynı tavrı gösterin. Benim karşımda da özgürlüğünüzden asla taviz vermeyin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, gençlere seslendi: Benim karşımda da özgürlüğünüzden asla taviz vermeyin

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonu'nda partisinin gençlik buluşmasına katıldı.

Erdoğan burada yaptığı açıklamada gençlere seslendi.

"Gençler, hiç kimsenin sizi yalan yanlış bilgilerle, sosyal medya illüzyonlarıyla, asla tutmayacakları içi de altı da üstü de boş vaatlerle yönlendirmesine izin vermeyin" diyen Erdoğan, "İradenize yani fikri özgürlüğünüze sahip çıktığınız, yüreğinizin sesine kulak verdiğiniz müddetçe kimse sizi yanıltamaz, kandıramaz, yanlış yönlendiremez. Açık konuşuyorum, eğer sizi ben yanıltmaya çalışırsam bana da aynı tavrı gösterin. Benim karşımda da özgürlüğünüzden asla taviz vermeyin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Çünkü Türkiye'nin geleceğini zihni ve bedeni esir edilmiş mankurtlara değil, ancak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, ufku açık gençlere emanet edebiliriz. Milletimiz geleceğini ancak aklı selim ile düşünen, kalbi selim ile hisseden, zevki selim ile üreten gençlere emanet edebiliriz."

"Sapkınlıklarını gençlerimize teşmil etmeye çalışanlar, boş durmayacak" diyen Erdoğan, "Gençlerimizi rahat bırakın, yakasından düşün, yalan söylemeyin, gözünü boyamaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine karamsarlık aşılamaktan vazgeçin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi: "Bir süredir 'Türkiye bir doktor, mühendis, sanatçı kaybetti, filanca ülke kazandı' türü hezeyanlarla gençlerimize umutsuzluk pompalamaya çalışıyorlar. Mükemmel çalışma ve hayat standartlarına sahip gösterdikleri ülkeler karşı karşıya kaldıkları enerji ve gıda krizinin çözümü için bizden yardım istiyorlar. Emin olun, bu tür 5. kol faaliyeti kampanyalara alet olanların başları sıkıştığında kaçıp gelecekleri yer yine Türkiye olacaktır. Gelsinler, teröre bulaşmamış, ülkesine ihanet etmemiş herkese bizim kucağımız da gönlümüz de açık."