birgün

23° AÇIK

SİYASET 19.05.2020 15:02

Erdoğan: Gençlerimizden provokatörlere karşı uyanık olmalarını bekliyorum

Video konferans ile gençlerle bir araya gelen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milletle bağını koparmışların yapılan yardıma bile tahammül gösterememesi gayet doğaldır. Gezi olaylarında polisimize kurşun sıkanlar da aynı zihniyetin mensuplarıdır. Biz artık bu güruhu çok iyi tanıyor sinsi emellerini çok iyi görüyoruz" dedi

Erdoğan: Gençlerimizden provokatörlere karşı uyanık olmalarını bekliyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda video konferans ile gençlerle bir araya geldi. Yeni tip Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler hakkında uyarıda bulunan Erdoğan, Adana ve Van'da Vefa Destek Grubu'na yönelik gerçekleştirilen saldırılara ilişkin konuştu.

Gezi Direnişi'ni hedef alan Erdoğan, "Milletle bağını koparmışların yapılan yardıma bile tahammül gösterememesi gayet doğaldır. Gezi olaylarında polisimize kurşun sıkanlar da aynı zihniyetin mensuplarıdır. Biz artık bu güruhu çok iyi tanıyor sinsi emellerini çok iyi görüyoruz" dedi.

Erdoğan, "Milletimizin sinir uçlarıyla oynayarak ne yapmaya çalıştıklarını da çok iyi farkındayız. Bölücü teröre boyun eğmediğimiz gibi ve sokak terörüne de asla boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Tüm dünya gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle bu sene buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Buna rağmen siz gençlerimizin kendi bayramına sahip çıkmasından mutluluk duyuyorum. 19 Mayıs asla pes etmeyen bir milletin dirilişidir. 19 Mayıs milletimizin kurtuluşunun müjdesi olmuştur. Böyle bir günün gençliğimize armağan edilmesi asla tesadüf değildir.

Hamasetten ve husumetten uzak bir şekilde tarihimizi öğrenmeniz gerekiyor. Köklerimizle irtibatımızı ne kadar diri tutarsak hayatta o kadar güçlü oluruz. 19 Mayıs tarihi şanlı zaferler ve mücadelelerle dolu milletimiz için bir gurur vesilesi, gençlerimiz için ise bir ilham kaynağıdır. Gençlerimizi büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarları olarak görüyoruz. Türkiye'de gençler artık hayatın her alanında ülkemizin yolunu aydınlatıyor 'ya istiklal, ya ölüm' parolasıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta engellere, sabotajlara ve ihanetlere rağmen kararlılıkla yürüyoruz.

Tam 18 yıldır öz güveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi, nitelikli genç nesiller yetiştirmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bu yıl içinde 46 tane olmak üzere 2022 yılına kadar otel konforunda 93 yeni öğrenci yurdunu da hizmete açacağız.

erdogan-genclerimizden-provokatorlere-karsi-uyanik-olmalarini-bekliyorum-733612-1.

'ŞEHİR EŞKIYALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Van ve Adana'da olduğu gibi milletle bağını koparmışların, bırakın yardım yapmayı, yapılan yardıma tahammül gösterememesi gayet doğaldır. Bölücü teröre boyun eğmediğimiz gibi sokak terörüne de asla müsaade etmeyeceğiz. Siyasete şiddet bulaştırmak isteyen şehir eşkıyalarına izin vermeyeceğiz. Hukuk, demokrasi ve özgürlükleri güçlendirirken siyasete şiddet bulaştırmaya çalışan şehir eşkıyalarına asla göz yummayacağız.

GENÇLERE SOSYAL MEDYA UYARISI

Gençlerimizden sosyal medyada sahte hesaplar arkasına saklanan provokatörlere karşı uyanık olmalarını bekliyorum. Bu ülkenin gençlerinin arasına kimse nifak tohumu ekemeyecektir. Burs ve kredi ödemelerini bugün itibarıyla başlattık.

'MASKE, MESAFE VE TEMİZLİĞE RİAYET EDECEĞİZ'

Koronavirüs salgınında rehavete düşersek çok daha büyük sıkıntılara düşebiliriz. Maske, mesafe, temizlik olarak belirlediğimiz üç kurala muhakkak riayet edeceğiz. Bu ülkenin salgınla mücadelesinde siz gençlere güveniyorum."

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız