birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.05.2021 17:14

Erdoğan için hazırlanan kitapta, tarlaya galoşla girdiği gün çekilen fotoğraf kullanıldı

İletişim Başkanlığı, Erdoğan’ın 2020 yılını anlattığı bir kitap yayımladı. Kitapta, Erdoğan’ın Ankara Polatlı’da tarlaya galoşla girdiği gün çekilen bir fotoğraf kullanıldı.

Erdoğan için hazırlanan kitapta, tarlaya galoşla girdiği gün çekilen fotoğraf kullanıldı

HABER MERKEZİ

İletişim Başkanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılında yaptıklarını anlatan bir kitap hazırladı.

Kitap, İletişim Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden yayımlandı.

Kitapla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Her gün her saatini ülkesi için hizmet, eser ve değer üretme gayretiyle geçiren bir Cumhurbaşkanımız var hamdolsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın millete hizmet sevdasının geçen yılki kesitlerini ‘Aşkınan Koşan Yorulmaz’ kitabında bir araya getirdik” dedi.

Kitabın kapağında, 2019 Temmuz’unda, TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı etkinliği kapsamında Ankara Polatlı’da tarlada çekilmiş bir fotoğraf kullanıldı.

erdogan-icin-hazirlanan-kitapta-tarlaya-galosla-girdigi-gun-cekilen-fotograf-kullanildi-873393-1.

Aynı etkinlikte Erdoğan’ın tarlaya galoşla girdiği görülmüş, görüntüler kamuoyundan eleştiri almıştı. Aynı etkinlikte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın da tarlaya galoşla girdiği görülmüştü.

Fotoğraflar, kamuoyu tarafından eleştirilmiş, haber ve köşe yazılarına konu olmuştu.

KILIÇDAROĞLU ELEŞTİRMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu fotoğraf üzerine Erdoğan’ı, “Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz” diyerek eleştirmişti. CHP Lideri, “Toprağa neden galoşla basarız? Ayakkabımız toz olmasın diye. Giydiğim ayakkabı toz olur diye sakın ama sakın galoş çizme giymeyin. Tozdan, topraktan korkuyorsan orada ne işin var? İmkânımız olsa yalın ayak gezeriz, toprağın üzerinde. Ayağınızda çizme galoş ile birlikte fotoğraf çektireceksiniz. Allah bizi kibirden korusun” diye konuşmuştu.

O gün çekilen galoşlu fotoğraflardan bazıları şöyleydi:

erdogan-icin-hazirlanan-kitapta-tarlaya-galosla-girdigi-gun-cekilen-fotograf-kullanildi-873394-1.

erdogan-icin-hazirlanan-kitapta-tarlaya-galosla-girdigi-gun-cekilen-fotograf-kullanildi-873395-1.

erdogan-icin-hazirlanan-kitapta-tarlaya-galosla-girdigi-gun-cekilen-fotograf-kullanildi-873396-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol