birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.05.2021 22:24

"Erdoğan ile Soylu, külliyede 1,5 saat Sedat Peker'in iddialarını görüştü"

Gazeteci Barış Yarkadaş, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun pazar günü Beştepe'de 1,5 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiğini öne sürdü. Yarkadaş, görüşmenin Sedat Peker'in iddiaları üzerine olduğunu belirtti.

"Erdoğan ile Soylu, külliyede 1,5 saat Sedat Peker'in iddialarını görüştü"

KRT'de katıldığı programda konuşan gazeteci Barış Yarkadaş'tan dikkat çeken bir iddia geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Saray'da bir araya geldiğini söyleyen Yarkadaş, "Edindiğim bilgiye göre, yarın Erdoğan grup konuşmasında Süleyman Soylu'ya destek veren bir açıklama yapacak" dedi.

Sedat Peker'in iddialarının da görüşüldüğünü aktaran Yarkadaş, şunları aktardı:

"Bugün AKP kulislerinde önemli bir bilgiye ulaştım. Bu bilgi de şu ana kadar medyaya yansımış değil. Recep Tayyip Erdoğan, pazar akşamı Marmaris'teki tatilinden Ankara'ya dönüyor. Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da Ankara'ya dönüyor. Süleyman Soylu da pazar günü Ankara'ya çağrılıyor. Külliye'ye çağrılıyor. AKP kulislerinden edindiğim bilgiye göre Erdoğan, Soylu ve Hasan Doğan yaklaşık 1,5 saat yüz yüze görüşüyorlar. Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarına ve ürettiği gündeme ilişkin düşüncelerini dile getiriyor. Çok bilgi edinemedim fakat edindiğim bilgi şu: Süleyman Soylu, Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından ertesi sabah Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Görüşmenin ardından Süleyman Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu da bir açıklama yaptı, 'Arabam 1,5 milyon TL değil, 800 bin TL' diye. Edindiğim bilgiye göre, yarın Erdoğan grup konuşmasında Süleyman Soylu'ya destek veren bir açıklama yapacak."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol