birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.10.2020 07:54

Erdoğan imzaladı: Atama kararları Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan birçok atama ve görevden alma kararı çıktı. Erdoğan, İstanbul Atlas Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Batuhan Özay'ı atadı.

Erdoğan imzaladı: Atama kararları Resmi Gazete'de

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda açık bulunan İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü'ne Genel Müdür Yardımcısı Fatih Ünlü atandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne Mustafa Özaşık getirildi. Özaşık 2018'de de Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na getirilmişti.

Dışişleri Bakanlığı'nda açık bulunan Amerika Genel Müdür Yardımcılığı'na Ramis Şen, Araştırma Genel Müdür Yardımcılığı'na Yusuf Turan Çetiner, Batı Afrika Genel Müdür Yardımcılığı'na Deniz Erdoğan Barım, Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığı'na Rauf Alp Denktaş, Denizcilik, Havacılık ve Hudut Genel Müdür Yardımcılığı'na Barış Kalkavan, Doğu Asya Genel Müdür Yardımcılığı'na Korhan Kemik, Güney Asya Genel Müdür Yardımcılığı'na Ufuk Gezer, Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığı'na Mesut Koç, İslam İşbirliği Teşkilatı, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ve Gelişen 8 Ülke Teşkilatı Genel Müdür Yardımcılığı'na Cenk Uraz, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Ahmet Akıntı ile Yurtdışı Tanıtım Genel Müdür Yardımcılığı'na Umut Acar atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Ahmet Bensiz ve spor müşavirliğine Abdullah Öztürk getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu görevinden alındı, yerine Esra Alemdaroğlu atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açık bulunan başmüfettişliğe müfettiş Ayşegül Özkan getirildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne Ferhat Türkoğlu atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Hüseyin Çumak ile Fuat Şimşek, Sanayi Genel Müdür Yardımcılığı'na Ali Murat Sürekli, Serkan Çelik ve Ömer Bilen getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda açık bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcılığı'na 2. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Mardin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne Menduh Dinler getirildi, Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Ertuğrul Anbar atandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Burak Aykan getirildi.

İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Batuhan Özay atandı.

GÖREVDEN ALMALAR

Karara göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kastamonu İl Müdürü Cafer Açıkel ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu görevinden alındı. Hocaoğlu'nun yerine Esra Alemdaroğlu getirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız