birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.08.2019 10:52

Erdoğan'ın açılışını yaptığı İstanbul-İzmir otoyolunun 3.5 saate inmediği ortaya çıktı

Erdoğan'ın açılışını yaptığı yeni İstanbul-İzmir otoyolunun 3.5 saatten fazla sürdüğü ortaya çıktı.

Erdoğan'ın açılışını yaptığı İstanbul-İzmir otoyolunun 3.5 saate inmediği ortaya çıktı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan ve İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirdiği belirtilen yola ilişkin test yapıldı. 500 lira ücret tarifesi belirlenen yolu test eden gazeteci Timur Akkurt, İstanbul Beşiktaş'tan İzmir’e 5 saat civarında ancak ulaşılabildiğini açıkladı.

İstanbul ile İzmir arasındaki mesafeyi 3,5 saate indirdiği belirtilen yeni otoyolu BirGün yazarı Timur Akkurt test etti. Beşiktaş'tan İzmir'e yapılan yolculuk 5 saat sürerken, navigasyon uygulamaları da 4.5 saat ile 5 saat arası tahmini süre verdi.

Akkurt yolda mola verilmesi halinde sürenin uzayacağına ifade ederken, yol üzerinde henüz yeterince otoyol tesisi ile benzin istasyonu bulunmadığını ve yola çıkacak sürücülerin tam depoyla yola çıkmaları gerektiğini söyledi.

YAKLAŞIK 5 SAAT, MALİYET 500 LİRA

Yandex’in verilerine göre, açılan yeni İstanbul-İzmir otoyolu için Fatih’ten Avrasya tüneli kullanılarak İzmir Alsancak’a 4 saat 30 dakika gibi bir sürede ulaşılabiliyor. Yaklaşık 5 saat süren bu yolun maliyeti 500 liradan fazla.

Apple firmasının cep telefonlarında kullandığı harita uygulamasına göre eski yoldan yapılan yolculuklarda ise İstanbul Fatih’ten İzmir’e gidiş süresi 5 saat civarında sürüyor. Her iki yolculuğun da Avrasya tüneli ve Osmangazi Köprüleri kullanılarak yapılması gerekiyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız