birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.10.2020 21:51

Erdoğan’ın damadı, "damadın İHA'ları" sözlerine tepki gösterdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar, "damadın İHA'ları" ifadesine tepki gösterdi.

Erdoğan’ın damadı, "damadın İHA'ları" sözlerine tepki gösterdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, "damadın İHA’ları" ifadesine tepki gösterdi.

Türk Bayraktar TB2 İHA‘larına motor üreten Kanadalı Bombardier Recreational Products “kullanımı belirsiz olan ülkelere” yapılan ihracatın askıya alındığını duyurdu.

Konuyu, "Damadın İHA’larına sertifika uyarısı: Satış askıya alındı" başlığıyla duyuran bir habere yanıt veren Bayraktar, “Damadın İHA’ları” ifadesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Selçuk Bayraktar, "Damadın İHA’ları” ifadesine tepki gösterdi. Bayraktar, “Damadın İHA’ları değil, Milletin S/İHA’ları... Siz isteseniz de uçacak, istemeseniz de" dedi.

erdogan-in-damadi-damadin-iha-lari-sozlerine-tepki-gosterdi-797955-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız