birgün

21° AZ BULUTLU

Erdoğan’ın 'enflasyon' açıklamaları sorulan Bakan Bilgin haziran ayını işaret etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerini değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu söyledi, yol haritası için haziran ayını işaret etti.

EKONOMİ 10.05.2022 12:13
Erdoğan’ın 'enflasyon' açıklamaları sorulan Bakan Bilgin haziran ayını işaret etti
Abone Ol google-news

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hükümetin, çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından ‘koruyacak’ çalışmalarının olduğunu iddia etti.

Bilgin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'ENFLASYON TAHRİBATINDAN KORUYACAK ÇALIŞMALARIMIZ VAR'

Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerine ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Bilgin, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlattı.

Hükümet olarak çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu savunan Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol