birgün

13° AÇIK

SİYASET 27.10.2021 12:13

Erdoğan'ın grup toplantısı: Tezkereye 'hayır' diyenlere öfke kustu

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Meclis'teki grup toplantısında tezkereye hayır diyen CHP ve HDP'ye sert ifadelerle yüklendi. Özellikle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı nezaketsiz bir üslup kullanan Erdoğan, "Cahil bir tip", "Yüzsüzlük abidesi" gibi hakaretler sarf etti. Grup toplantısında, Ankara’nın Çubuk ilçesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin görüntüleri de izletildi. Erdoğan büyükelçiler konusunda ise Batılı ülkelerin 'özür dilediğini' öne sürdü.

Erdoğan'ın grup toplantısı: Tezkereye 'hayır' diyenlere öfke kustu

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“2022 bütçesi büyük emek ve zahmet gerektiren bir çalışma” diyen Erdoğan, bütçede en büyük payı eğitimin aldığını, sağlığa ayrılan payda da ‘ciddi bir artış’ yaptıklarını söyledi.

Erdoğan, ekonomi konusunda da mesajlar vererek, “Üretimde kapasiteyi sonuna kadar kullanıyoruz. İhracatımız rekor üstüne rekor kırıyor. Amacımız küresel krizi ülkemiz için fırsata düşürmektir” dedi.

Yeşil iklim fonundan gelecek maddi destekle ilgili de bilgi veren Erdoğan, “Ülkemize, yeşil iklim fonundan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum. Bu kaynağın 12,5 milyon dolar ile 66,5 milyon dolarlık kısmı hibe olarak kullanılacaktır” ifadelerini kullandı.

TEZKERE İLE İLGİLİ KONUŞTU

Erdoğan daha sonra dün Meclis’te oylanan ve kabul edilen Irak-Suriye tezkeresine değinerek muhalefeti şu sözlerle hedef aldı:

- Kendilerine Mustafa Kemal'in askerleri diyenlerin, kendilerine Mustafa Kemal'in itleri diyenlerin dümen suyuna girdiklerini görmek bizim bile ağrımıza gitti. Kılıçdaroğlu adeta HDP'nin emir eri haline gelmiştir.

-CHP Genel Başkanı’nın askerliği çocuk oyuncağı veya TV şovu sanan cehaletini milletin takdirine bırakıyorum.

-Türkiye'yi Suriye'den dışlamak isteyenlerin kullandığı ne kadar argüman varsa güya soru haline getirip önümüze koyuyorlar. Hiç şüphesiz burada önemli olan CHP'nin terör örgütünün oyuncağı HDP'ye teslim olması, HDP'ye biat etmesi, boyun eğmesi. Yazık. Hem demokrasimiz, hem milli güvenliğimiz için ne kadar üzüntü verici, hazin tablo. Allah CHP'ye gönül veren vatandaşlarımızın sabrını artırsın.

İYİ PARTİ'Yİ TEBRİK ETTİ

-TSK'nın muharip gücünün tamamının profesyonel askerden oluştuğunu bilmeyecek, sokaktan toplananlarla yapılacağını sanacak kadar cahil bir tiple karşı karşıyayız. Kılıçdaroğlu'nun nasıl olup da HDP'nin emir eri konumuna geldiğidir. CHP ile HDP'nin perde arkasında bildiğimiz ortaklığı bu tezkere ile aleniyet kazanmıştır.

-İP tezkereye evet diyerek CHP ve HDP'den farklı bir yol izledi. Bu tezkereyi desteklemelerini memnuniyetle karşıladık. AK Parti ve MHP olarak ülkemizin bekasıyla ilgili her meselede tam bir görüş ve eylem birliği içinde olduğumuzu tekrarlamaya gerek bile duymuyorum.

KILIÇDAROĞLU’NA LİNÇ GİRİŞİMİNİN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLETTİRDİ!

Erdoğan grup toplantısında, Ankara’nın Çubuk ilçesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin görüntülerine de yer verdi.

Hakkari Çukurca'da hayatını kaybeden Piyade Er Yener Kırıkçı'nın, 21 Nisan 2019 Pazar günü Çubuk’un Akkuzulu Köyü'ndeki cenaze törenine katılan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP heyetine yönelik linç girişimi yaşanmıştı. Buradaki arbede sırasında Osman Sarıgün adlı bir şahıs, Kılıçdaroğlu’na yumruk atmıştı.

BÜYÜKELÇİLER YORUMU: ÖZÜR DİLENDİĞİNİ İDDİA ETTİ

-Geçtiğimiz günlerde bir grup büyükelçinin halen yürüyen bir davaya dair yaptığı hadsiz açıklamaya karşı sergilediğimiz onurlu duruş Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etmiş. Kaset kumpasıyla genel başkan olan, partisindeki taciz, tecavüz, hırsızlık olaylarına sırtını dönen bir yüzsüzlük abidesinin böyle haysiyetli duruşu anlamasını zaten beklemiyoruz.

-Büyükelçilerin ülkemize ve yargı kurumlarımıza yönelik ağır hakaret olarak gördüğümüz açıklamasıyla kimin nerede durduğunu takip ettik.

-Ülkemize, yargımıza bühtan edilen ilk açıklamayı sevinçle karşılayıp özür açıklaması karşısında hayal kırıklığına kapılanların bu topraklarla gönül bağı, kök bağı yoktur.