CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" diyen Erdoğan'a muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener erken seçim çağrısı yaptı.

Erdoğan'ın 'helallik' talebine muhalefetten erken seçim çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Twitter'dan yanıt vererek, Türkiye için erken seçim çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen! #HemenSeçim" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımının ardından #HemenSeçim etiketi Twitter'da kısa sürede 'trend topic' listesinde üst sıraya yükseldi.

AKŞENER: KORKMA GETİR SANDIĞI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Sayın Erdoğan, sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim" dedi.

DAVUTOĞLU: HELALLİK İSTEDİĞİNE GÖRE VEDA VAKTİ GELİYOR

Eski AKP'li Başbakan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da sosyal medya hesabından ‘İktidara veda vaktinin geldiğini anladınız’ yanıtı verdi.

Davutoğlu sosyal medya hesabından, "Sayın Erdoğan, helallik istediğinize göre siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız! Evet, sandık Gelecek, halk kötü yönetimin faturasını kesecek ve siz gideceksiniz! Liyakatli kadrolar Gelecek, halkın yüzü yeniden gülecek” ifadelerine yer verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik durum konusunda da değerlendirme yaparak, sıkıntıya düşen esnaftan ve yurttaşlardan ‘helallik’ istemişti.

Bu sözlerin ardından Twitter'da #HelalEtmiyorum etkiketi birinci sıraya yükselmişti.

Erdoğan şu ifadelere yer vermişti:

"Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor. Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz."