birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 06.04.2017 13:18

Erdoğan’ın mitingine gelmeyen mazeret bildirsin!

Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 9 Nisan Pazar günü İzmir’de gerçekleştireceği miting için Valilik tarafından 20 servis tahsis edildiğini belirtip, mitinge katılmayacakların “mazeret” bildirmesini istedi

Erdoğan’ın mitingine gelmeyen mazeret bildirsin!

BURCU CANSU

SES’in panosunu kırdırtarak “sakıncalı” bulduğu “14 Mart’ta 14 Talebimiz ve İşimiz Geleceğimiz için Hayır” yazan afişi zorla kaldırtması ile gündeme gelen Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel Demirel, “Evet” kampanyasına katkıyı sürdürüyor. Sağlık çalışanları ile bir toplantı yapan Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’de gerçekleştireceği mitinge “katılın” talimatı verdi. Sağlık emekçileri, mitinge katılmayacak personelden mazeret istenmesini idari soruşturma tehdidi olarak algıladığını belirtti.

Mazereti olmayan Erdoğan mitingine

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES) hastane içerisindeki​ “Hayır” çalışmalarına müdahale eden Başhekim Demirel, AKP Hükümeti’nin “Evet” kampanyası için kolları sıvadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Evet” çağrısı yapan mitingine katılımı artırmayı hedefleyen Demirel, sağlık çalışanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda “miting çağrısı” yapan Demirel’in personel ile yaptığı konuşma şu şekilde aktarıldı: “Biliyorsunuz Pazar günü Cumhurbaşkanımız İzmir’e miting yapmaya geliyor. Bütün personel mitinge katılmalıdır. Valilik tarafından tahsis edilen 20 civarı servis hastaneden kaldırılacak. Mitinge katılmayacak olanlar mazeret bildirsin”.

Toplantıda bir sağlık çalışanının “Benim o gün sınavım var nasıl geleyim ?” demesi üzerine Demirel’in, “O zaman sınava girdiğine dair belgeyi sunacaksın“ dediği aktarıldı.

Sürgün, soruşturma, baskı

Toplantının ardından mitinge katılım için yöneticilerin görevlendirildiği ve çalışanların tek tek isim listelerinin hazırlandığı öğrenildi. Kadrolu sağlık çalışanlarının mitinge katılmayanların soruşturma ile karşı karşıya kalma, taşeron işçilerin de işlerine son verileceği kaygısı yaşadığı bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol