birgün

23° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan’ın ‘müjde’ açıklaması sonrası döviz kurlarında sert düşüş

Erdoğan’ın Cuma günü açıklayacağını söylediği ‘müjde’ ardından dolar ve avroda sert düşüş meydana geldi.

EKONOMİ 19.08.2020 17:44
Erdoğan’ın ‘müjde’ açıklaması sonrası döviz kurlarında sert düşüş
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü bir ‘müjde’ vereceklerine dair açıklaması ardından döviz kurlarında sert bir gerileme yaşandı. Dolar ve avro, 10-15 kuruş kadar geriledi.

Erdoğan açıklama yapmadan önce 7,38 seviyelerinde seyreden dolar, söz konusu açıklama ardından 7,25 seviyelerine kadar geriledi.

Açıklama öncesinde 8,81 TL’ye kadar çıkan avro ise açıklama ardından 8,64 seviyelerinde işlem görüyor.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın Açılış Töreni'nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan “Cuma günü ülkemize büyük bir müjde vereceğiz. Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum. Açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur” demişti.

Erdoğan’ın açıklaması ardından konu hakkında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da, ‘müjde’nin Türkiye için ‘eksen değişikliği’ niteliğinde önemli bir haber olacağını savunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol