birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.08.2020 16:24

Erdoğan'ın tepki gösterdiği Dilipak: Duanıza muhtacım

Erdoğan'ın tepki gösterdiği Dilipak: Duanıza muhtacım

Kadınlara yönelik hakaret içerikli sözleri nedeniyle son olarak AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da tepki gösterdiği Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Bu bayram günü kimseyi üzmek istemiyorum. Ama yazacak, söyleyecek çok şeyler var. Yine yazacağım ve söyleyeceğim. İstişareler yapıyorum. Duanıza muhtacım" paylaşımında bulundu.

erdogan-in-tepki-gosterdigi-dilipak-duaniza-muhtacim-768766-1.

Dilipak, devamında 12 Ağustos'ta AKP Kadın Kolları'nın kendisi hakkındaki suç duyurusu üzerine yayınlanan videosunu yeniden paylaştı. Videoda Dilipak, "Benim yazımda çok net bir şekilde 'AK Parti içindeki AKP'liler' deniyor. Hepimizin nefsinde taht kurmuş oturan bir şeytan var. O şeytan peygamberin evlerinden bile uzaklaşmadı. Şeytan taşlarken biz bunu anlatırız. AK Parti herhalde şeytanın tatile çıktığı bir yer değildir. Ben iffetsizlik isnadı yapacak kadar alçak biri miyim? AK Parti içindeki AKP'lilerden bahsediyorum," ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, kadınlara 'fahişe' diyen Dilipak için dün ilk kez konuşmuş ve şunları söylemişti:

"Ailenin temeline dinamit koyan hiçbir anlayış, hiçbir düzenleme, hiçbir ideoloji insani olmadığı gibi meşru da değildir. AK Parti'nin kadınları için, öbür tarafta AKP'nin papatyaları gibi yakıştırmalarla, yeşil sermaye gibi yaklaşımlarla, ben ağzıma almaktan edep ediyoruz, küfri bir ifadeyi kullanmak suretiyle, bu tür yakıştırmalarının içine giren köşe yazarları noktasında da, tüm kadın kollarım adına ve tüm kadınlar adına kendilerini kınıyorum. Eğer AK Parti'nin Genel Başkanı olarak, ülkemin Cumhurbaşkanı olarak kadınlarımıza sahip çıkmada geri duracak olursak, hiçbir zaman bunun hesabını veremeyiz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız