birgün

20° AÇIK

Erdoğan'ın yüzde 7'lik indirim çağrısının ardından AKP'li belediye suya zam yaptı

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin suya yüzde 35 zam yaptığını duyurdu. Geçtiğimiz şubat ayında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'li belediyelerin su tarifelerinde 'en az KDV indirimi kadar' indirim yapılması çağrısında bulunmuştu.

GÜNCEL 19.05.2022 13:52
Erdoğan'ın yüzde 7'lik indirim çağrısının ardından AKP'li belediye suya zam yaptı
Abone Ol google-news

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin suya yüzde 35 zam yaptığını açıkladı.

Paylaşımında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'suya yüzde 7'lik indirim' açıklamasına gönderme yapan Tozoğlu, "İki fatura ödemeyenin suyu kesilecek" dedi.

Tozoğlu paylaşımında "Konya Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 35 zam yaptı. Geçen toplantıda yüzde 7'lik indirimi reklam edenlerin yeni zammı duyurmalarını beklemiyoruz. Ayrıca bundan sonra iki fatura ödemeyenin de suyu kesilecek. Birileri buna SOSYAL BELEDİYECİLİK! diyor kabul ederseniz" ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada, "KOSKİ Genel Kurulu’nda artan maliyetler sebebiyle, 1 Haziran’dan geçerli olmak üzere su fiyatlarında güncelleme yapılmıştır. Genel Kurulda yüzde 35 artırılan fiyatlara rağmen Konya’mız 30 Büyükşehir arasında 22. sıradadır. Birçok şehirde aylık ÜFE güncellemesi yapılırken Konya’da 3 ayda bir ÜFE güncellemesi yapılacaktır. Konya olarak Büyükşehirler arasında en uygun fiyatla su hizmeti vermeyi sürdüreceğiz. Ulaşım konusunda da öğrenci biletine 4 yıldır, sivil bilete 2 yıldır zam yapmayan Belediyemiz, ulaşımda en ucuz Büyükşehir konumundadır" ifadelerine yer verildi.

Açıklama Konya'nın yerel haber sitelerinde yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol