birgün

27° AÇIK

Erdoğan, kazada ölen AKP’li gencin cenaze töreninde konuştu: Her an ölüme hazır olacağız

Erdoğan, AKP'nin Adana'da düzenlediği "Bir Gençlik Şöleni"nden dönen gençleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Sude Akkuş'un Kocaeli'ndeki cenaze törenine katıldı. Erdoğan,  burada yaptığı konuşmada, “Rabb'im buyuruyor ki 'Ölümü de hayatı da biz sizleri imtihan için yarattık.' Bunun yaşı yok. Her an ölüme hazır olacağız” ifadelerini kullandı.

SİYASET 23.05.2022 17:26
Erdoğan, kazada ölen AKP’li gencin cenaze töreninde konuştu: Her an ölüme hazır olacağız Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Üniversite öğrencisi Akkuş için Kartepe cenaze töreni düzenlendi. Törende, Akkuş'un ailesi cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Törene, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, Akkuş'un yakınları, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AKP Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, AKP Kocaeli milletvekilleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Esenler Belediye Başkanı ve İBB AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, diğer partilerin il başkanları, ilçe belediye başkanları katıldı.

'HER AN ÖLÜME HAZIR OLACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Sude Akkuş ve Taliha Ustabaş hakkında, " Şuna her şeyden önce inanacağız. Rabb'im buyuruyor ki 'Ölümü de hayatı da biz sizleri imtihan için yarattık.' Bunun yaşı yok. Her an ölüme hazır olacağız. Bizim için ölüm bir yok oluş değildir. Ölüm aslında Müslümanlar için bir tebdili mekandır. Dünyadan ahirete irtihal. Gerek Taliha hanım gerek Sude kızımız için inşallah sevgili Peygamberimizin livaül hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluşuruz. Bu duamızı yapıyoruz. Sabredeceğiz ve inşallah Sevgililer Sevgilisi'nin sancağı altında Rabb'im bizleri haşr-u cem eylesin” şeklinde konuştu.

“ŞEHİTLER SIFATINDA…”

Erdoğan, trafik kazasına karışan otobüsün şoförüyle ilgili de şunları kaydetti:

"Özellikle de Sude kızımızın olduğu otobüsteki şoförle ilgili yargı, gerekenler neyse bunların takibini yapıyor, yapacak ve bizler de bunun takipçisi olacağız. Bunu takipsiz bırakamayız. Temennim odur ki inşallah şehitler safında bu üç yavrumuzu Rabb'im Habibiyle haşr-u cem eyler. Sevgili Peygamberimize komşu eyler. Çünkü onlar çok iyi niyetle böyle bir yolculuğa çıkmışlardı ve bu yolculuğun maalesef sonu tabii böyle gerçekleşti.”

KAZA

Adana'dan Konya'ya giden Hasan Akgül yönetimindeki 42 C 0641 plakalı otobüs, Adana-Niğde Otoyolu Güney köyü yakınlarında kontrolden çıkarak şarampole devrilmiş, kazada 3 kişi hayatını kaybetmiş, 41 kişi yaralanmıştı.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol