birgün

17° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı 1 milyonluk "Sözde Cumhurbaşkanı" davasını kaybetti

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na açtığı 1 milyon liralık davayı kaybetti. Kararı duyuran Avukat Celal Çelik, "Genel Başkanımızın, "yolsuzluk, sözde Cumhurbaşkanı..." eleştirilerine karşı 1 milyon TL talepli dava açmış olan Erdoğan, bugünkü duruşmada yine kaybetti" dedi.

GÜNCEL 09.06.2022 10:56
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı 1 milyonluk "Sözde Cumhurbaşkanı" davasını kaybetti
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı 1 milyon liralık tazminat davasını kaybetti.

Kararı, Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yönelik, "Yolsuzluk, sözde Cumhurbaşkanı" eleştirilerinin dava konusu yapıldığını kaydeden Çelik, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik 1 milyon Türk Lirası (TL) tazminat talebiye açtığı davayı kaybettiğini bildirdi.

Çelik, "Onurlu Yargıçlar, kararları ile Erdoğan'a ders vermeye devam ediyor! Genel Başkanımızın, "yolsuzluk, sözde Cumhurbaşkanı..." eleştirilerine karşı 1 milyon TL talepli dava açmış olan Erdoğan, bugünkü duruşmada yine kaybetti! @kilicdaroglu yine kazandı! Zira hep haklı..” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 10 Ocak 2021 Pazar günü "Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, iktidarın basına yönelik baskılarını eleştirirken, "Türkiye'de bir ülkenin sözde cumhurbaşkanı bir gazeteyi doğrudan hedef gösterip, 'Ben o gazeteyi okumuyorum siz de satın alıp okumayın' diye çağrı yapıyorsa orada medya üzerindeki baskı ve vesayeti düşünün" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan'ı "Sözde Cumhurbaşkanı" olarak nitelendirmesi, siyasette gerilim konusu olmuştu. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na, 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, davanın "Cumhurbaşkanı'nın onur, şeref ve saygınlığının ihlal edildiği ve kişilik haklarının ağır bir şekilde zedelendiği" gerekçesiyle açıldığını söylemişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol