birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin konuştu: "Onların derdi niye bizi gersin ki?"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun partisin yönelik "Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz?" mesajı ve altılı masanın aday tartışmasına yönelik değerlendirmelerde bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "O bizim derdimiz değil, onların derdi. Onların derdi niye bizi gersin ki?" dedi.

GÜNCEL 23.09.2022 14:06
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin konuştu: "Onların derdi niye bizi gersin ki?" Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik, "Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?" mesajı ve altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili tartışmalara ilişkin değerlendirmesi sorulan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Onların derdi niye bizi gersin ki?" diye konuştu.

Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Burada yaptığı açıklamalarda, Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik mesajı hakkında, şu ifadeleri kullandı: "Bu konu bizim derdimiz değil, onların derdi niye bizi gersin ki. Biz kararlı bir şekilde onlar da kararsız bir şekilde yolumuza devam ediyoruz."

EKONOMİ YÖNETİMİ TOPLANTISI

Erdoğan ekonomi yönetimi toplantısı konusundaki bir soruya da "Neleri ele alacağımızı açıklarsam doğru olmaz. Bu sadece Mir Kart değil, alternatifi olarak elimizde neler var. Bunlar üzerinde duracağız. Bu çalışmamızı sürdüreceğiz" yanıtını verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

RUSYA-UKRAYNA ARASINDAKİ ESİR TAKASI

"Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak öncelikli tahıl koridoru meselesi, ardından esir takasıyla ilgili süreçte hamd olsun 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan gidişler oldu. Hala devam ediyor. Bizim tabi şu andaki önemli adımlarımızdan biri Rusya tarafından gelecek olan tahıl. En önemlisi gübre nakli meselesi. Bunu başlattığımız anda fakir ülkelere nakli yapmamız onları ciddi manada hareketlendirecektir.

Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin'in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya'ya gönderdik."

'YUNANİSTAN BİZİ GERİDEN TAKİP EDİYOR'

Yunanistan'ın İletişim Başkanlığı kurulacağını duyurmasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Erdoğan, "Kursun. Onun İletişim Başkanlığı var da bizim İletişim Başkanlığımız yok mu? Bizim İletişim Başkanlığımız çok daha güçlü, çok daha bu noktada dünya ile bir iletişim ağını kurdu, yürütüyor. Onlar bizi geriden, vagon onlar, takip ediyorlar" karşılığını verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol