birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 17.07.2021 15:37

Erdoğan: KKTC'de pek çok eser ve projeyi ele alacağız

Erzurum'da partililerine konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, " KKTC'de başbaşa ve heyetler arasındaki görüşmelerin yanı sıra pek çok eser ve projeyi ele alacağız," dedi.

Erdoğan: KKTC'de pek çok eser ve projeyi ele alacağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda konuşma yaptı.

Erdoğan, "Cağ kebaplarıyla önümü kestiler, sizi daha fazla bekletmeyelim diye dönüşte yeriz dedik" ifadeleriyle konuşmasına başladı.

Erdoğan, "Bizi yarı yolda bırakmayan Erzurum, 31 Mart'ta da adeta sandıkları patlatmıştı. Rabbim bu sevdanızı eksik kılmasın. Erzurum hep olduğu gibi AK Parti'nin kardeşlik siyasetini destekledi. Yüzde 63 gibi Türkiye ortalamasının çok üstünde rekor bir oyla Dadaşlar bize verdikleri sözü yerine getirdi. Erzurum'la olan muhabbetimize montaj diyerek çamur atanlar seçimlerde bir kez daha hezimete uğradı. İşte Erzurum'un anaları dağ taş demedi neticeyi aldı. Bizim Erzurum'da ülkesi için gerektiğinde baş verecek ama asla baş eğmeyecek yoldaşlarımız var," dedi.

KKTC ZİYARETİ

Erdoğan, "Pazartesi günü KKTC'ye giderek Kurban Bayramı'nı Kıbrıs halkıyla birlikte idrak edeceğiz. KKTC'de başbaşa ve heyetler arasındaki görüşmelerin yanı sıra pek çok eser ve projeyi ele alacağız," ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

"Bugün Erzurum'da inşallah yapımı tamamlanan projelerin açılış heyecanını hep birlikte yaşacağız.

Biz üyesi il, ilçe, mahalle teşkilatı, belediyesi, genel merkeziyle hepimizin bir vücudun azaları gibiyiz. Biz 13 milyon 500 bini aşan üye sayısıyla Türkiye'nin en büyük ailesiyiz. Görevimiz, ünvanımız farklı olsa da hepimiz aynı davanın unsurlarıyız. Bu harekette genel başkanın sorumluluğu ne kadar büyükse il başkanının, milletvekilinin sorumluluğu da o kadar büyüktür. 2023'e giden süreçte yine sizlerin katkılarını almak istiyorum. AK Parti kendini sürekli yenilemiş, güncellemiştir. AK Parti'nin hızını kesmek için medya kammpanyalarıyla kurulan pek çok parti şimdiden unutulmaya yüz tutmuşken biz mücadelemizi sürdürüyoruz. AK Parti kendini güncellemeyi başarabilmiş yegane siyasi partidir.

Önümüzdeki dönemde de bu anlayışla çalışarak Türkiye'nin önünde yeni ufuklar açan projelerimizi devreye almaya devam edeceğiz. Peygamber efendimizin çağlar aşan bir tespiti var; tevazu yüceltir. Kibir düşürür. Gurur aldatır. Haset bitirir. Bu tespit geçmişteki başarılarımızın sırrı olduğu gibi, gelecekteki başarılarımızın da pusulasıdır. Özünde tevazu, samimiyet ve gayretin olduğu bir siyaset tasavvurunu en tepeden en ücraya kadar hakim kılmamız şart."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol