AKP iktidarı seçimlerin ardından sıcak para ziyaretlerini sürdürüyor. DEİK Başkanı Nail Olpak, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretlerine 200'den fazla iş insanından oluşan ticaret kervanıyla dahil olacaklarını söyledi.

Kaynak: AA
Erdoğan, Körfez'e 200 kişilik 'ticaret kervanı'yla gidiyor
Fotoğraf: Depophotos

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) oluşan Körfez turuna DEİK olarak 200'den fazla iş insanından oluşan dev bir ticaret kervanıyla dahil olacaklarını söyledi.

DEİK, iktidarın 'sıcak para' arayışı için gerçekleştirilen Körfez turu kapsamında Erdoğan'ın katılımıyla Suudi Arabistan, Katar ve BAE'de iş forumu düzenleyecek.

Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu 17 Temmuz'da Cidde'de, Katar-Türkiye İş Forumu 18 Temmuz'da Doha'da, BAE-Türkiye İş Forumu da 19 Temmuz'da Abu Dabi'de gerçekleştirilecek.

"DEV BİR TİCARET KERVANIYLA HAREKET EDİYORUZ"

DEİK Başkanı Olpak, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez turu kapsamında, iş dünyasıyla Körfez ülkelerine 'çıkarma' yapacaklarını söyledi.

Olpak, "Bu ilgi doğrultusunda, Cumhurbaşkanımızla birlikte üç günde üç ülkeye, DEİK olarak büyük gövdeli özel bir uçakla, 200'den fazla iş insanımızdan oluşan dev bir ticaret kervanıyla hareket ediyoruz. Çok verimli görüşmeler gerçekleştirmeyi beklediğimiz turda, müteahhitlik, konut, dijital teknolojiler, enerji, turizm, sağlık, gıda, tarım, ulaşım, finans gibi sektörlerde milyarlarca dolarlık iş birliği anlaşmalarının görüşülmesini bununla birlikte kısa vadede karşılıklı yatırımların da önemli ölçüde artacağını öngörüyoruz" değerlendirmelerinde bulundu.