birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 20.07.2021 14:04

Erdoğan, Kuzey Kıbrıs'ta konuştu: Maraş açılarak yeniden eski güzel günlerine kavuşacaktır

Kuzey Kıbrıs'ta toplu açılış ve temel atma törenine katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Maraş, uluslararası hukuk çerçevesinde kimsenin hakkına halel gelmeyecek şekilde açılarak yeniden eski güzel günlerine kavuşacaktır" dedi.

Erdoğan, Kuzey Kıbrıs'ta konuştu: Maraş açılarak yeniden eski güzel günlerine kavuşacaktır

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs'ta toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen törende Erdoğan, "Türkiye ve KKTC belediyeleri arasında kurulan samimi işbirlikleriyle kardeşliğimizi yerelde de perçinliyoruz. Bu çalışmalar ortak kültürel programlardan buradaki belediyelerin kapasite geliştirme projelerine, atık yönetiminden mesleki eğitim kurslarına kadar geniş bir alanda başlamış durumda" dedi.

Erdoğan, açıklamasında, "Maraş, uluslararası hukuk çerçevesinde kimsenin hakkına halel gelmeyecek şekilde açılarak yeniden eski güzel günlerine kavuşacaktır" ifadelerini kullandı.

"Bölgeye canlılık getirecek yeni projeler devreye alınıyor" diyen Erdoğan, "Orijinal mimarisi korunarak çay bahçesi olarak hizmete sunulan havuzlu park da bunlardan biri" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol