birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 16.06.2021 09:51

Erdoğan’la Aliyev arasında Kolin-Cengiz diyaloğu: ‘Onlar her yerde var’

Erdoğan’la Aliyev, Azerbaycan’da Kolin-Cengiz diyaloğu yaşadı. Aliyev, “Onlar her yerde var” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’la Aliyev arasında Kolin-Cengiz diyaloğu: ‘Onlar her yerde var’

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Azerbaycan’da ülkenin Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le bir araya geldi, bir dizi programa katıldı. Erdoğan’la Aliyev’in otobüsle seyahat ettiği sıradaki Kolin-Cengiz diyaloğu dikkat çekti.

Erdoğan ve Aliyev, Azerbaycan'ın Şuşa şehrindeki bir dizi programa katıldı. İki ismin otobüsle yaptığı kısa seyahat sırasında yaşadığı diyalog, sosyal medyada ilgi gördü.

Erdoğan’ın “Müteahhit olarak Azeri kardeşlerimiz mi yapıyor?” sorusuna Aliyev, “Yok, bunları beraber. Burada Kolin var, Cengiz var…" diyor. Erdoğan'ın başka bir şirketi de sorması üzerine Aliyev, "Onlar her yerde var” yanıtını veriyor. Buna karşılık Erdoğan da, “Cengiz demin beni aradı, ‘şantiyedeyim’ dedi” ifadelerini kullanıyor.

Dünya Bankası’nın hazırladığı rapora göre, iktidara yakınlığıyla bilinen Limak, Cengiz, Kolin, Kalyon ve MNG, dünyada kamudan en çok ihale alan ilk 10 şirket arasında yer alıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol