'Soylu ile Erdoğan arasında milletvekilliği krizi' iddialarının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Soylu, "Ne kadar kesif mücadelelerin içerisinden geçsek de bedenimiz ne kadar yorgun olsa da ben değil biz demenin zamanı" dedi.

Erdoğan’la gerilim iddiasının ardından Soylu’dan paylaşım: Vekil olmak ya da olmamak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin paylaşımda bulundu.

Milletvekili olup olmamanın veya aday gösterilen yerin tartışması içine girmenin 'davayı anlamamak' olduğunu söyleyen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Erdoğan davamızın lideridir. Ayasofya’yı bizimle tekrar buluşturan liderimizdir. Davamız büyüktür ve bizden sonraki nesillerin omzundadır. Ne kadar kesif mücadelelerin içerisinden geçsek de bedenimiz ne kadar yorgun olsa da ben değil biz demenin zamanıdır. Büyük bir davayı şahsileştirmek, milletvekili olmak ya da olmamak, nereden olmak ya da olmamak tartışmasının içerisine girmek, yüzyılın seçiminde hele de asrın felaketinde, davaya sahip olmamak, onu anlamamak demektir. Biz, davamızın neferleriyiz. Geleceğin güçlü Türkiye'si, davamızın omuzlarında yükselecektir."

Soylu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir gerilim olduğu iddia ediliyordu. Erdoğan'ın Soylu’ya aracılar yollayarak, "Seni Samsun'a göndereceğiz, oradan da Karadeniz'i yönet" mesajı gönderdiği, Soylu’nun da bu teklife alınarak, "Ben artık milletvekili olmak istemiyorum. Ya bakan olarak devam ederim ya da bırakırım" dediği öne sürülmüştü.