birgün

14° AÇIK

Erdoğan, New York’ta İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir araya geldi

Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerde yumuşama yaşanırken, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak için New York’a giden Erdoğan, burada İsrail Başbakanı Yair Lapid ile görüştü.

SİYASET 20.09.2022 23:09
Erdoğan, New York’ta İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir araya geldi
Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu’na katılmak üzere geldiği ABD’nin New York kentinde, Ukrayna Devlet Başkanı Vlodimir Zelenski ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan daha sonra çok sayıda liderle görüşme yaptı.

Erdoğan’ın New York’ta görüştüğü isimler arasında en dikkat çekeni, İsrail Başbakanı Yair Lapid oldu.

Erdoğan ile Lapid, son olarak geçen ay bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Türkiye-İsrail ilişkilerinde son dönemde yumuşama yaşanıyor. İki ülke, diplomatik ilişkilerin yeniden üst seviyeye çıkarılması konusunda mutabık kaldı.

Karşılıklı büyükelçi atama konusunda anlaşmaya varılmasının ardından, İsrail Dışişleri Bakanlığı Atama Komitesi, Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı İrit Lillian’ın Türkiye büyükelçisi olarak atanmasına karar vermişti.

Öte yandan Erdoğan New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve FIFA Başkanı Gianni Infantino gibi isimlerle bir araya geldi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol