birgün

14° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.12.2019 22:23

Erdoğan: Nobel siyasileşmiştir

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine tepki göstererek "Nobel siyasileşmiştir" dedi.

Erdoğan: Nobel siyasileşmiştir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray'da düzenlenen "Sürgünün 75. Yılında Ahıska Türkleri Anma Programı"nda konuştu.

Erdoğan konuşmasında, Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine tepki göstererek, "On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir. Nobel Barış Ödülü'nü Bosna soykırımını reddeden bir faşiste vererek anlayışlarını göstermişlerdir. Bu bir rezalettir" ifadelerini kullandı.

"Bu karar yeni ırkçı saldırılara yeni cinayetlere icazet vermektir" diyen Erdoğan, "Bu ödül sadece insanlık düşmanlarına cesaret kazandıracaktır" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Irkçılığıyla övünen birinin ödüllendirilmesini asla kabul etmiyoruz. Nobel siyasileşmiştir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız