AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ın 22 Kasım’da yollarını ayırdığı Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun yeni adresinin Suudi Arabistan olacağını söyledi.

Erdoğan, Ronaldo’nun yeni adresini açıkladı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü'ndeki "İlk oyum AK Parti’ye ilk oyum Erdoğan'a" programında, Dünya Kupası değerlendirmesi yaptı.

Dünya Kupası final maçına ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, maçtan sonra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Arjantin'in iyi oynayarak kazandığını ve bu yüzden üzülmemesi gerektiğini söylediğini belirtti.

Erdoğan, "Penaltılarda Arjantin gerçekten muhteşemdi fakat Messi o yaşına rağmen... Yalnız Mbappe geleceği tehdit ediyor, yaş 23, Messi 34 ve her iki tarafı çevirmede Messi'nin tecrübesi ağırlığını koydu. Arjantin'de böylece 30 yıldan sonra Dünya Kupası'nı almış oldu. Hayırlı olsun diyeceğiz, darısı başımıza." değerlendirmesinde bulundu.

Messi ve Ronaldo'yu karşılaştırması istenen Erdoğan, iki futbolcuyu kıyaslayamayacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Ronaldo'yu harcadılar. Ronaldo'ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar ve Ronaldo gibi bir futbolcuyu kalkıp ikinci yarıda sokmak, ikinci yarıda 15 dakika, yarım saat sokmak, o onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini alıp götürdü. Orada Ronaldo ile Messi'yi kıyaslamak yerine artık öyle veya böyle Ronaldo şimdi aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan'a gidiyor. Filistin davasına sahip çıkan birisidir Ronaldo. Şimdi artık gelecekle ilgili Mbappe, gelecekte o var."

Manchester United, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo ile yolları ayırdığını 22 Kasım’da resmen duyurmuştu.

Kırmızı beyazlı kulüp, 37 yaşındaki golcü oyuncunun sözleşmesinin karşılıklı anlaşma sonucu feshedildiğini açıklamıştı.

Açıklamada, Manchester United formasıyla 346 maçta 145 gol atan Ronaldo'ya, takıma katkısından dolayı teşekkür edilmişti.