birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Erdoğan: Sınır hattımızda teröristleri silaha boğanlar bize ders veremez

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize kimse ders veremez. Türkiye terör stratejisini devam ettirmekte kararlı. Kimsenin icazetini aramayız. Sınır hattımızda teröristleri silaha boğanlar bize ders veremez" dedi.

SİYASET 25.11.2022 17:14
Erdoğan: Sınır hattımızda teröristleri silaha boğanlar bize ders veremez
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ile Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda Pakistan MİLGEM Projesi Kapsamında İnşa Edilen Üçüncü Geminin Denize İniş, Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi Birinci Gemisi Blok Kızağa Koyma ve İkinci Gemisi Sac Kesim Töreni'nde konuştu.

Sözlerine Pakistan'da yaşanan sel felaketini hatırlatarak başlayan Erdoğan, "Pakistan'ın önemli bir kısmını sular altında bırakan sel felaketi sonrasında ortaya çıkan görüntüler hepimizin yüreğini dağladı. Bizde Pakistan halkı için elimizdeki imkanları seferber olduk. Bu zor günlerin üstesinden gelebilmek için geçmişte olduğu gibi gelecekte de Pakistan'ın yanında olmaya devam edeceğiz. Savunma sanayi Pakistan ile işbirliğimizin önemli sac ayaklarından biri" dedi.

İstiklal Caddesi ve Karkamış'taki saldırılara değinen Erdoğan, "Sınır hattımızda teröristleri silaha boğanlar bize ders veremez" dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Terörün her türlüsüne karşı verdiğimiz mücadele sınır içi ve dışında sürecek. Teröristlere karşı müsamaha göstermemizi bizden kimse beklemesin.

Bize kimse ders veremez. Türkiye terör stratejisini devam ettirmekte kararlı. Kimsenin icazetini aramayız. Sınır hattımızda teröristleri silaha boğanlar bize ders veremez. Teröristleri destekleyenler hesaplarını yapsın.

2023 savunma sanayimizde birçok ilki gerçekleştireceğimiz bir yıl olacak.

Dördüncü ve son gemimizi de Allah'ın izniyle Pakistanlı kardeşlerimize 2025'in şubat ayında teslim etmeyi planlıyoruz.

Savunma sanayi alanında Türkiye'yi dünyanın süper liginde ilk sıralara taşıyana kadar durmayacak, mücadelemizi sürdüreceğiz"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol