birgün

27° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 18.10.2019 13:56

Erdoğan: Şu andan itibaren 120 saatlik bir süreç işliyor

Erdoğan: Şu andan itibaren 120 saatlik bir süreç işliyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'ye dönük başlattığı "Barış Pınarı Harekatı" ile ilgili son olarak taraflar arasında ateşkes kararı alınması hakkında açıklama yaptı.

İstanbul'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Şu andan itibaren 120 saatlik bir süreç işliyor. Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek" dedi.

Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde çatışmaların devam ettiği iddialarına ilişkin olarak ise, "Bunların hepsi dezenformasyon" dedi.

Erdoğan Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Önce ikili görüşme olarak Pence ile yaptık. Sonra daha kapsamlı bir heyetler arası görüşme gerçekleştirdik. Ve sonucunda 13 maddelik ortak bildiriyi dünya kamuoyuna açıklamış olduk. Şu andan itibaren 120 saatlik bir süreç işliyor. Malum terör örgütünün bu bölgeyi, özellikle de belirlediğimiz güvenli bölgeyi terk etmesi söz konusu. Şu anda dünkü görüşmelerimizde 120 saat içerisinde buraların boşaltılacağı konusunda mutabık kaldık. Sürekli irtibat halinde olacağız, heyetlerimizin görüşmesi devam edecek. Putin ile ayrıca bir görüşme olacak. Bu görüşmeyi de bu sürecin ayrı bir unsuru olarak kabule diyorum. Bölgeye de barışı Barış Pınarı ile getirmiş oluruz İnşallah.

Bizim şu anda güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek. Kalacaklar ki gerçekten bu terör örgütü alanı terk ediyor mu etmiyor mu göreceğiz. "

Çatışma söz konusu değil. Bunların hepsi dezenformasyondur. Kulak asmayalım. Şu anda attığımız adımı güçlendirelim. "

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız