birgün

13° AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.06.2021 12:20

"Erdoğan, Süleyman Soylu'yu Sedat Peker hakkında konuşmaması için uyarmış"

Gazeteci Deniz Zeyrek AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Sedat Peker konusunda konuşmaması için uyardığını öne sürdü.

"Erdoğan, Süleyman Soylu'yu Sedat Peker hakkında konuşmaması için uyarmış"

Gazeteci Deniz Zeyrek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sedat Peker ile polemiğe girerek tartışmaların çıtasını çok yükselttiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı, Soylu'yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış" dedi.

Halk TV'de 'Perdenin Önü Arkası' programında konuşan Sözcü gazetesi yazarı Zeyrek, 'AKP içinden aldım' dediği Süleyman Soylu hakkındaki bilgiyi paylaştı.

Bakan Soylu'nun son günlerde sosyal medyadan da herhangi bir açıklama yapmadığına dikkat çekilen programda Zeyrek, "Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. AK Parti'den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu'yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. AK Parti'de bu konuşuluyor" iddiasında bulundu.

Suç örgütü lideri Sedat Peker kendisinden 'ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi' pazar günü yayınlayacağı videosunda açıklayacağını duyurmuştu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve kulis bilgisi paylaşan Deniz Zeyrek şöyle konuştu:

"Biz buradan hep 'Siz açıklamazsanız Peker açıklayacak' esprisini yaptık. Ona gidiyor durum. Muhtemelen de çıkıp diyecek ki o siyasetçi, 'Biz o paraları şöyle bir hayır işinde kullandık. Ben onu kendim almıyordum' diyecek.

'SOYLU TARTIŞMALARIN ÇITASINI ÇOK YÜKSELTTİ'

Pazarlık devam ediyor. Biden-Erdoğan görüşmesini Sedat Peker'in açıklamaları mı etkileyecek? Biraz gerçekçi olmak lazım. Nasıl bir sonuç doğuracak ki? Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. Muhtemelen de benim AK Parti'den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu'yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. Ak Parti'de bu konuşuluyor."