AKP'li Cumhurbaşkanı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarına tahammülümüz kalmamıştır. Tehditleri bertaraf etmeye kararlıyız. En kısa sürede gereken adımları atacağız" dedi.

Erdoğan: Suriye'de en kısa sürede gereken adımları atacağız

Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısında konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki saldırıya ilişkin olarak, "Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır" dedi.

Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız." açıklamasında bulundu

Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı isminin değiştirildiğini belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz. Siyasi partilerden özel sektöre ve sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimden bu tarihi projeye destek vermelerini bekliyoruz" dedi.

Öte yandan Göç İdaresi Müdürlüğünün statüsünü değiştirerek Göç İdaresi Başkanlığına dönüştürdüklerini söyleyen Erdoğan, göç konusunda Avrupa'ya seslendi. Erdoğan, "Bu yükü tek başına üstlenmemiz mümkün değil. Avrupa başta olmak üzere göçmenlerin hedefi ülkelerden daha fazla sorumluluk bekliyoruz" diye konuştu.

"FAHİŞ FİYATLARLA İLGLİ TEBDİRLERİ ALIYORUZ"

Erdoğan, Türkiye'nin 'en iyi kriz yönetimi yürüten ülkelerin başında' geldiğinin altını çizen Erdoğan, "Türkiye salgında en iyi kriz yönetimi yürüten ülkelerin başında geliyor. Bizim önceliğimiz milletimizin huzuru, refahıdır. Fahiş fiyat artışlarından dolayı sıkıntıya düşen çalışan ve üreticilerimiz için her türlü tedbiri alıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Erodğan 3 Aralık Engelliler Günü’nde 750 engelli öğretmenin atamasının yapılacağını duyurdu.