birgün

14° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 13.10.2021 20:55

Erdoğan TCMB Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü

Dolar/TL 9,08 ile tarihi rekoru görürken AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

Erdoğan TCMB Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nu Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Çankaya Köşkü'ndeki görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Görüşmenin detayları ile ilgili açıklama yapılmadı.

Görüşmenin dolar/TL kurunun 9,08 ile tarihi zirveyi görmesinin ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

Reuters, geçtiğimiz hafta TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile ilgili çarpıcı bir haber servis etmişti. Haberde Erdoğan'ın sadece yedi ay önce göreve getirdiği Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na "güvenini kaybetme aşamasına geldiği, son haftalarda iletişiminin de belirgin şekilde azaldığı iddia edilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol