birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 09.10.2019 13:18

Erdoğan-Trump görüşmesinde dikkat çeken detay

Erdoğan-Trump görüşmesinde dikkat çeken detay

Trump'ın operasyonla ilgili askerlerin çekilme kararını tek başına vermediği, Erdoğan'la yaptığı görüşmeye Pentagon'un da dahil olduğu ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı.

Türkiye’nin Suriye'ye operasyon düzenlemesi ve bunun için ABD askerlerinin bölgeden çekilmesi kararıyla sonuçlanan Donald Trump ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in de katıldığı ortaya çıktı.

Reuters'ın haberine göre, Trump'ın, ‘ABD askerlerini bölgeden çekme kararını kimseye danışmadan aldığı" iddiasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Savunma Bakanlığı yetkilileri, söz konusu görüşmeye Mark Esper ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in de katıldığını açıkladı.

ABD’li başka bir yetkili ise Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da görüşmede hazır bulunduğunu söylemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız