birgün

-6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.07.2016 04:19

Erdoğan: TSK'nın temizlenmesine vesile olacak

Erdoğan: TSK'nın temizlenmesine vesile olacak

AA'nın geçtiği bilgilere göre Erdoğan Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul'a giriş yaptı. Konuşmasına devam eden Erdoğan, "Bu Allah'ın bir lütfu. Çünkü tertemiz Silahlı Kuvvetlerimizin, temizlenmesine vesile olacaktır" dedi.

Atatürk Havalimanı'nda açıklamalar Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi, öğleden sonra bir hareketlilik ne yazık ki TSK'nın içinde mevcuttu ve bu hareketliliğin neticisendi de TSK'nın içinde bir azınlık ne yazık ki ülkemizin birliğine, beraberliğine, bütünlüğüne, hazmedemeyen, milletimizin birliğini beraberliğini kabullenemeyen bu grup, daha önceden söylediğim gibi Paralel Devlet yapılanmasının bir ürünüydü. TSK'nın içinde de Emniyet'te de devletin diğer kurumlarında da yer bulmuş, her türlü kılığa girmiş.

Şu anda yapılan hareket ihanet hareketidir. Ayaklanma hareketidir. Bu vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır şekilde ödeyecekler. Milletin oylarıyla işybaşına gelmiş bir hükümete, milletin oylarıyla başkomutahn olarak Tayyip Erdoğan'ı hazmedemeyişleri onlar için bir bitiş olmayacak. Şunu bilmelerini istiyorum, biz bu şyola, bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Biz canımızla, kefenimizle bu yola çıkmışız. Eninde sonunda şu anda buçıkış, bu hareket Allah'ın büyük bir lütfu. Bu tertemiz olması gereken TSK'nın temizlenmesine vesileolacak bir harekettir. Şu anda Ağustos başında YAŞ var, YAŞ öncesinde böyle bir aımın atılmış olması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi kestirdiler, onun iin de böyle bir adımı attılar

Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'nin dravranış biçimleri çok daha farklıdır. Bakın şu andaşu çatısı altında bulunduumuz Atatürk Havalimanı, kısa bir süre önce DAİŞ militanlarının adeta işgaline uğramış ve onlarca insanı kaybettik. Şimdi de Paralel Devlet Yapılanması'nın işgali söz konusu Havalimanı üstünde F16'lar düşüyor. Biz buF16'ları neden aldık. Düşmana karşı aldık. Bfunları uçuranlar, düşünebiliyokr musunuz şu anda bu havalimanına normal yolcuların inmesine kalkmasına bile müsaade etmiyor. Cumhurbaşkanını da tehdit ediyor. Ben buraya gelmeden önce, farklı bir yerdeydim, Marmaris'te. Ayrıldığım yerde, oraları ne yazık ki aynı şekilde bombalamışlar. Buraya girişimizi takip edemediler. Aynı şekilde devletin kurumlarına MİT'e, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlığa ve benim genel sekreterimi alıp göitürdüler. Ne yapacaksınız benim genel sekreterimi almakla. Genelkurmay Başkanımızın durmunu bilemiyorum.

Ordumuzun üst derecedeki bütün komutanlarına sesleniyorum: Sizler inanıyorum ki bu milletin değerlerine sahipsiniz. Bir de bu milletin değerlerine sahi olduğunu zannettiğimiz komuta kademelerinde arkadaşlarımız oldu. Onlar bu ülkenin değerlerine sadık değillerdi. Onlan Pensilvanya'dan talimat alıyorlardı. Aynı şekilde, er erbaş bütün askerimize sesleniyorum. Sizler bizim evladımızsınız, Mehmetçiğimizsiniz. Mehmedimiz olarak, karşımıza bulunan halka, sizin anne babalarınıza silah doğrultmanızı doğru bulmam mümkün değil"

Atatürk Havalimanı'na geldi. Erdoğan'ı kalabalık vatandaş grubu karşıladı. Erdoğan'a damadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik ediyor.

Ayrıntılar geliyor...

erdogan-tsk-nin-temizlenmesine-vesile-olacak-160734-1.