birgün

9° AÇIK

Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği ve İBB'yi hedef aldı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TTB'yi hedef alarak, "Ne sahtekarsınız, ne yalancısınız. Tabipler Birliği olarak bir eseriniz var mı?" dedi. İBB'ye de yüklenen Erdoğan, "Terör örgütünün aparatları olarak İBB'de istihdam ediliyor. Aynısı Ankara'da da var" ifadelerini kullandı. CHP'yi de hedef alan Erdoğan, "Sizin sokak teröristlerinden ne farkınız var? Aynısınız" diye konuştu.

SİYASET 08.01.2022 16:55
Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği ve İBB'yi hedef aldı!
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) hedef aldı. TTB'ye 'Yalancısınız' diyen Erdoğan, İBB için "Terör örgütü aparatlıları istihdam etmişler" iddiasında bulundu.

Karaman-Konya hızlı tren hattı açılışında konuşan Erdoğan, TTB ve muhalefetin belediyelerini hedef aldı.

"Yalansa yalan, dolansa dolan. Hepsi bunlarda" iddiasında bulunan Erdoğan, "Bir de Tabipler Birliği var. Erciyes Üniversitesi TURKOVAC aşısını üretiyor. Bunlar çıkmış böyle bir şey yok diyor. Ne sahtekarsınız, ne yalancısınız" diye konuştu.

"Tabipler Birliği olarak bir eseriniz var mı?" diye soran Erdoğan, "Yapana da hep taş koydunuz. Biz şehir hastanelerini yaptık, eğitim araştırma hastanelerini yaptık. O rezil hastanelere biz vatandaşımızı mahkum etmedik. Sizin o zaman hiç sesiniz çıkmadı. Bu sahtekarlar, cambazlar hastanelerde rehin alınan vatandaşların haklarını bir kez çıkıp savunmadı" ifadelerini kullandı.

İBB'YE YÜKLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yüklenen Erdoğan, "İstanbul'da CHP belediyesi anlaşma yapmış. Terör örgütünün aparatları olarak İBB'de istihdam ediliyor. Aynısı Ankara'da, aynısı değişik yerlerde. Sinsi oyunları da deşifre edeceğiz. Dün Gezi olaylarındaki meselenin adalet, 6-8 Ekim olaylarının Kobani meselesi olmadığı kesinleşmiştir. Bunlar vatan topraklarımızda kurulan kirli bir senaryodur" ifadelerini kullandı.

CHP'YE: SİZİN SOKAK TERÖRİSTLERİNDEN NE FARKINIZ VAR?

Partisinin Karaman İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni hedef aldı.

"CHP'nin malum tiplerinin konuşmalarına bakmayın. Onların dinden, diyanetten nasibi yok" diyen Erdoğan, "Bay Kemal kalkıp da yanındaki o malum tiplerin söyledikleri karşısında herhangi bir şey söylemiyor. Çünkü onun cinsi de cibilliyeti de o. O birilerini havlatıyor, kendisi de arkadan izliyor. Sıkıysa bu havlayanları sustur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şunları söyledi: "Bu ülkede bizim dinimize, diyanetimize saldıracak olanların haddini de hesabını da bildiririz ve sorarız. Sizin sokak teröristlerinden ne farkınız var? Aynısınız. Onları getirip konuşturuyorsun, sen de arkadan izliyorsun. Biz bunu yutmayız. Benim tanıdığım bu millet 2023'te dinimize, diyanetimize saldıranlara hesabını soracaktır."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol