birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 16.04.2021 22:07

Erdoğan ve Soylu, İçişleri'nin genelgesine uymadı: Çengelköy Polis Merkezi'nde iftar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında yaptığı açıklamada "toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek" diyen Erdoğan ve Soylu Çengelköy Polis Merkezi'nde görevli polislerle iftar yaptı.

Erdoğan ve Soylu, İçişleri'nin genelgesine uymadı: Çengelköy Polis Merkezi'nde iftar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında yaptığı açıklamada "Toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle "Kesinlikle toplu iftar organizasyonları yapılmayacak" diyen Süleyman Soylu bugün Çengelköy Polis Merkezi'nde görevli polislerle basına kapalı iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kerem Aydınlar Camii'nde kılınan cuma namazı sonrası Vahdettin Köşkü'ne geçen Erdoğan, gün boyu çalışmalarını Vahdettin Köşkü'nden yürüttü. Erdoğan, akşam ezanına yakın Çengelköy Polis Merkezi'ni ziyaret ederek iftarını karakolda görev yapan polislerle birlikte açtı.

Erdoğan, hafta başında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını kısıtlamaları kapsamında toplu iftarların yasaklandığını duyurmuştu. Erdoğan, bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde iftar vermiş, bir sonraki gün de bir aileye misafir olmuştu.

Erdoğan, dün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile iftarda bir araya gelmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol