birgün

12° KAPALI

SİYASET 25.03.2016 15:16

Erdoğan: Yozgat'ın yıldızının parlamasına kimse engel olamayacak

Erdoğan: Yozgat'ın yıldızının parlamasına kimse engel olamayacak

Yozgat'ın Sorgun ilçesine ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bozok Üniversitesi yapılacak inşaat çalışmaları ve şehirdeki hayvancılıkla ilgili bazı demeçler verdi. Brüksel saldırılarına da değinen Erdoğan, "Alma mazlumun ahını…e böyle. Yazık oldu o insanlara. Gaziantep'te biz yakaladık, gönderdik beyefendiler, teröristi gereken uygulamayı yapmayıp serbest bıraktılar. Hadi bakalım şimdi verin hesabını," şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Bugün de hamdolsun ülkemizden Yozgatımız'dan Kınalı Hasan'lar eksik olmuyor. 7'si polis 3'ü asker olmak üzere Yozgat 10 evladını toprağa verdi.

Şehidimizin cenaze namazına katılabilmek için Cuma Namazı'nı Şefaatli'de kıldık. Buradan bir kez daha Osman Belkaya kardeşimize, tüm şehitlerimizin ailelerine allahtan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık bırakmayacağız. Her birinin acısını her an yüreğimizden hissetmekten de kendimizi alamıyoruz. Vatanımız saldırı altındayken haydi yavrum git, ya gazi ol ya şehit ol diyen evlatlarını askere gönderen annelerin ellerinden öpüyorum. Annerlerin ayaklarının altı neden öpülür? Rabbim neden cenneti anaların ayaklarının altına serdi? Bak babaların ayakların altına değil cennet anaların ayakları altındadır.

Ölürsem şehit, kalırsam gaziyim diyerek vatan hizmetine koşan tüm evlatlarımızın alınlarından öpüyorum."

BİZİM BİR RABİAMIZ VAR
"Ey Sorgun, ekranları başında beni izleyen milletim, bizim bir rabiamız var. Bunun birincisi tek millet. Türküyle Kürdüyle, Gürcüsüyle, Romanıyla tek millet. Bizi bölmek isteyen o ayrımcılar buna muvaffak olamayacaklar. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bizi bölemeyecekler. Makamından parasından pulundan dolayı sevmiyoruz ki farkımız o. İkincisi tek bayrak. Bundan başka bayrağımız var mı? Sevgili Yozgat; bu bayrak niye kırmızı? Çünkü rengini şehidimizin kanından alıyor da onun için.

Hilal... Neden? O da bağımsızlığın sembolü. Orada bir de yıldız var, bilinki her şehit bir yıldızdır. Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Onun için tek vatan diyoruz.

Bazı zavallılar çıkmış operasyon yapmak zannediyorlar. Siz ne zannediyorsunuz bu toprakları? Bu topraklar kuru topraklar değildir. Şehitlerimizin kanıyla yoğrularak vatan olmuştur.

Ne paralel devlet ne de bu ayrımcılar. Pensilvanya'dan beddualar savuruyor. Ne oldu? Hangisi tutuyor? Tutmaz. Samimi değilsin, dürüst değilsin, bu ümmeti parçaladın. Temenni ederim ki bu istikamette gidip yanlış yapanlar da hata yaptıklarını görürler."

NEŞET ERTAŞ GİBİ GELDİM
"Kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Sizin şu coşkunuz var ya birliğiniz ve samimiyetiniz var ya, mertliğiniz var ya Bozok Diyarı'nın evlatlarına muhabbet duymamak mümkün mü? Yozgat'ın onun için bende farklı yeri var.

Neşet Ertaş gibi 'Gayri dayanamam ben bu hasrete' deyip geldim.

Yozgat'a giderken eli boş gitmek olmaz. Hem toplu açılış yapalım hem de yeni müjdeleri Yozgat'a Sorgun'dan duyuralım istedik.

Yozgat'ın en çok göç veren şehirlerimizden biri olduğunu biliyorum. Göçü önlemek için hayat kalitesini yükseltmek gerekiyor. Eskiden yatırım devletten bekleniyordu. Geçtiğimiz 13 yılda Yozgat bu bakımdan büyük hizmetlere ulaştı. Bozok Üniversitesi'ni biz kurduk biz. 1000 yatak kapasiteli iki yeni hizmete alarak Bozok Üniversitesi'ni seçen öğrencilerimizin barınma sorununu büyük oranda çözüme kavuşturuyoruz."

ALMA MAZLUMUN AHINI
"Biz dünyaya sesleniyoruz. Bak yanlış yapıyorsunuz. Biz damdan düştük, bedel ödedik. Yanlış yapıyorsunuz. Ama bunlar bölücü terör örgütünün mensuplarına Avrupa Konseyi'nin yanında çadır kurduruyorlar. Teröristlerin resimlerini astırıyorlar. Çadırda da paçavralarını dalgalandırıyorlar. E, 2 gün sonra ne oldu? Alma mazlumun ahını…e böyle. Yazık oldu o insanlara.

Bu tür aciz yönetimler, Gaziantep'te biz yakaladık, gönderdik beyefendiler, teröristi gereken uygulamayı yapmayıp serbest bıraktılar. Hadi bakalım şimdi verin hesabını. Terör belli ülkenin değil tüm dünyanın sorunu. İnşallah anlayacaklar. Evelallah kimse, Türkiye'nin bileğinin bükemez, sırtını da yere getiremez. Önümüze çıkarılan engellerin tepesine basa, basa devam ediyoruz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız