birgün

24° AÇIK

SÖYLEŞİ 20.07.2018 16:52

Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tutuklu CHP PM üyesi Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itirazın reddedildiğini duyurdu.

Yarkadaş, paylaştığı mesajda "İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi de arkadaşımız CHP PM Üyesi Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Eren Erdem de tıpkı Berberoğlu gibi haksız ve adaletsiz bir kararla cezaevinde tutuluyor. Yargı, siyasete değil hukukun gereklerine göre karar vermelidir." ifadelerini kullandı.

Eren Erdem, hakkında açılan Karşı Gazetesi davası nedeniyle savcılığın "kaçma şüphesi" gerekçesiyle gözaltına alınmışi İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılmıştı. Erdem, sorgunun ardından tutuklanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız