birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SÖYLEŞİ 20.07.2018 16:52

Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tutuklu CHP PM üyesi Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itirazın reddedildiğini duyurdu.

Yarkadaş, paylaştığı mesajda "İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi de arkadaşımız CHP PM Üyesi Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Eren Erdem de tıpkı Berberoğlu gibi haksız ve adaletsiz bir kararla cezaevinde tutuluyor. Yargı, siyasete değil hukukun gereklerine göre karar vermelidir." ifadelerini kullandı.

Eren Erdem, hakkında açılan Karşı Gazetesi davası nedeniyle savcılığın "kaçma şüphesi" gerekçesiyle gözaltına alınmışi İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılmıştı. Erdem, sorgunun ardından tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol