Ankara’da Mesut Cebeci adlı erkek, arkadaşlık teklifini kabul etmeyen G.T.'nin otomobiline zorla binip yüzüne kezzap attı. Yüzünde ve kolunda yanık oluşan G.T. ameliyat edildi. Mesut Cebeci ise tutuklandı.

Kaynak: DHA
Erkek şiddeti sınır tanımıyor: Kendisini reddeden kadının yüzüne kezzap attı!

Türkiye’de kadına yönelik erkek şiddeti sınır tanımıyor. Ankara’da bir erkek, kendisini reddeden kadının yüzüne kezzap attı.

Olay 17 Mayıs'ta Keçiören ilçesindeki Kanuni Mahallesi’nde meydana geldi. Medikal şirketinde çalışan Mesut Cebeci (30), arkadaşlık teklifini kabul etmeyen iş arkadaşı G.T.'yi (41) iş çıkışı takip etti.

Cebeci, mahallede G.T.'yi, otomobilinin önüne geçerek durdurdu. Cebeci, araca binip, şişenin içindeki kezzabı G.T.'nin yüzüne atarak kaçtı. G.T.'ye ilk müdahaleyi çevredeki yurttaşlar yaptı.

G.T., daha sonra çağrılan ambulansla Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yüzünde ve kolunda yanıklar oluşan G.T. ameliyat edildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI VAR

Saldırının ardından kaçan Mesut Cebeci yakalandı. Mesut Cebeci ilk ifadesinde, G.T. ile sevgili olduklarını iddia ederek, "Benden ayrılması gururumu incitti. Ben de sinirlerime hakim olamadım" dedi. Cebeci, ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

G.T. ise hastanede alınan ifadesinde Mesut Cebeci'nin sadece iş arkadaşı olduğunu ve uzun süredir kendisini rahatsız ettiğini, daha önce de şikayette bulunduğunu, uzaklaştırma kararı aldırdığını söyledi.

“ARABANIN İÇİNDEN BEYAZ DUMANLAR ÇIKIYORDU”

G.T.'ye ilk müdahaleyi yapan görgü tanıklarından Hasan Bedir şunları söyledi:

“İlk başta olayın ne olduğunu anlamadık. Kapı açıldı, kadın bağırarak arabadan indi. Arabanın içinden de beyaz dumanlar çıkıyordu. Evden su aldım geldim. Kadının yüzü ve kolu yanmıştı. İlk başta suyla müdahale ettik. Yüzünde fazla yanık vardı. Özellikle sağ tarafı yanmıştı; çünkü şüpheli sol koltukta oturuyordu. Şoför koltuğunda ise kadın oturuyordu. Kolu da kötüydü.”