birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.11.2020 00:06

Ermenekli madenciler patronun kaçak kömür kamyonunu yakalattı

Ermenek'li Madencilerin takibi ve Jandarmanın baskınıyla Hatem ve Fehmi Özbey'e ait kaçak kömür taşıyan kamyonlar tespit edildi

Ermenekli madenciler patronun kaçak kömür kamyonunu yakalattı

Bir yılı aşkın süredir haklarını alamayan Ermenekli maden işçileri, yasa dışı yollarla kömür satışı yapan patronları Hatem ve Fehmi Özbey'in kamyonlarını yakalattı.

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hakları için direnen Ermenekli maden işçilerinin kaçak yollarla kömür satışı yapan patronlarının kamyonlarını yakalatttığını duyurdu.

Paylaşımda, "Hatem ve Fehmi Özbey bu kez suçüstü yakalandı. Ermenek'li Madencilerin takibi ve Jandarmanın baskınıyla kaçak kömür taşıyan kamyonlar tespit edildi. El konuldu" denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız