Sanatçı Erol Evgin, sosyal medya hesabından yurttaşlara oy verme çağrısında bulundu. Evgin, ülkedeki sorunlara dikkat çekere "Yurdunu seven ve ülkesine sahip çıkan herkese sesleniyorum; laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti için yani Türkiye Cumhuriyeti için sandığa gidin" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Erol Evgin'den 'oy verme' çağrısı: Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti için sandığa gidin
Fotoğraf: Depophotos

Sanatçı Erol Evgin, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için yurttaşları oy kullanmaya çağırdı.

Ülkedeki sorunlara da dikkat çeken Evgin, laik ve demokratik bir Türkiye için sandığa gidilmesi çağrısında bulunarak, "‘Bir oydan ne olur?’ demeyin oyunuzu kullanın" ifadelerini kullandı.

Evgin şunları söyledi:

"Sevgili dostlar ve özellikle değerli gençler; ekonomik sıkıntılar, deprem, sel felaketleri, artan yoksulluk, kaçak göçmenler gibi sorunlarla güzel yurdumuz ve insanımız zor günlerden geçiriyor.

“BİR OYDAN NE OLUR?’ DEMEYİN”

Yurdunu seven ve ülkesine sahip çıkan herkese sesleniyorum; laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti için yani Türkiye Cumhuriyeti için sandığa gidin.

‘Bir oydan ne olur?’ demeyin oyunuzu kullanın ve geleceğimize sahip çıkın. Oy kullanmak kutsal bir vatandaşlık borcudur."