birgün

9° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Erzin’de gıda ve çadır ihtiyacı var

Hatay Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, ilçe genelinde barınma ve gıda sorunu olduğunu belirterek, "Hava çok soğuk. Çadır kentlerin kurulması gerekiyor. Yardım tırlara yavaş yavaş ulaşmaya başladı. Gelen yeni yardımların gıda ağırlıklı olmasına ihtiyacımız var” dedi.

GÜNCEL 08.02.2023 13:16
Erzin’de gıda ve çadır ihtiyacı var Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

BirGün Ankara

Hatay Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, ilçe genelinde barınma sorunu ile karşı karşıya olduklarını söyledi. İnsanların yıkılmamış olsa bile evlerine giremediğini kaydeden Elmasoğlu, BirGün'e yaptığı açıklamada, “Acil çadırlara ihtiyacımız var” dedi.

Hatay merkezde ve çok sayıda ilçesinde hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen insanların var olduğunu bildiren Elmasoğlu, tüm güçleri ile çevre ilçelere yardım ettiklerini ancak kendi ilçelerinde de ihtiyaçlar olduğunu bildirdi.

Yıkılan bina olmamasına rağmen çok sayıda binanın güvensiz olduğunu bildiren Elmasoğlu, “İnsanların barınma, ısınma ve gıda gibi sorunları var. Herkes korkuyor ve kimse evlerine giremiyor. Hava çok soğuk. Çadır kentlerin kurulması gerekiyor. Yardım tırlara yavaş yavaş ulaşmaya başladı. Gelen yeni yardımların gıda ağırlıklı olmasına ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun