birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 28.05.2020 16:06

Erzurum'da oyun oynayan boz ayı ailesi görüntülendi

Erzurum'un İspir ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte kış uykusundan uyanan ayılar doğal hayatta görülmeye başlandı. Yedigöze Mahallesi'nde Çoruh Nehri'ne yavrularıyla birlikte su içmeye gelip, onlarla oynayan boz ayı görüntülendi

Erzurum'da oyun oynayan boz ayı ailesi görüntülendi

Erzurum'a 146 kilometre mesafede, 1180 metre rakımda kurulan ve 2400 ile 3900 metre arasında değişen yükseklikte dağların yer aldığı ve 76 bin 865 hektar orman arazisine sahip olan İspir ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte kış uykusundan uyanan ayılar doğal hayatta görülmeye başladı.

Yedigöze Mahallesi'nde haber çalışmasına giden DHA muhabiri Çoruh Nehri'ne su içmeye gelen poz ayı ile 2 yavrusunun görüntülerini çekti. Çoruh Nehri'nden yavrularıyla su içen boz ayı, bir süre sonda kayalıklara tırmanışa geçti.

Yavrularıyla bir süre çalıların arasında oynayan boz ayı ardından gözden kayboldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız