birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.06.2015 13:37

Eşcinsel genç, ailesinden şiddet gördüğü için intihar etti

Eşcinsel genç, ailesinden şiddet gördüğü için intihar etti

Van Ah Tamara LGBTI üyesi olan Sinan Akyüz'ün (24) ailesinden bir süredir şiddet gördüğü için intihar ettiği öne sürüldü. LBGTI grupları ve çeşitli sivil toplum örgütleri suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını belirtti.

Milliyet'ten Burcu Karakaş'ın haberine göre, eşcinsel arkadaşları tarafından ailesinden şiddet gördüğü için savunma amaçlı Tekvando dersleri aldığı iddia edilen Akyüz, intihar etmeden önce Facebook hesabından “Dünya size kalsın, yalanlar size kalsın, sahtekarlıklar size kalsın, dostluklar size kalsın, aşklar size kalsın, duygular size kalsın, düşünceler size kalsın, nasihatlar size kalsın. Mutlu günlerin geleceği yok; artık gitmeliyim” mesajını paylaştı.

"ÖLÜRSEM BANA ÇOK GÜZEL ANMA TÖRENİ YAPIN"
Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (YAKA-KOOP) Başkanı Gülmay Gümüşhan, Akyüz'ün özellikle abisinden gördüğü şiddet nedeniyle savunma kurslarına gittiğini söylerken, ‘Ölürsem bana çok güzel anma töreni yapın. Ağabeyim kollarımı bağlayıp dövüyor’ diyordu” dediğini öne sürdü. Daha önce de pek çok intihar girişiminde bulunan Akyüz için bir hafta boyunca anma etkinlikleri düzenleyeceklerini belirtti.Akyüz'ün LGBTI grubundan arkadaşı Tuan Tual Bozkurt da, “Son olarak ağabeyinin darp ettiğini söylemişti. Vücundaki darp izlerini gösterince biz de korkmaya başlamıştık. Toplantı yapacağımız gün ölüm haberi geldi, biz de sarsıldık” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol