birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Esenyurt Belediye Başkanı AKP'li Necmi Kadıoğlu istifa etti!

GÜNCEL 15.12.2017 12:10
Esenyurt Belediye Başkanı AKP'li Necmi Kadıoğlu istifa etti!
Abone Ol google-news

Esenyurt Belediye Başkanı AKP'li Necmi Kadıoğlu, görevinden istifa etti.

Esenyurt Belediyesi'nden yapılan açıklamada "Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu kendi isteğiyle görevinden istifa etti" denildi.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevine seçilip yaklaşık 13 yıl 8,5 aydır görevini aralıksız yürüten belediye başkanımız sayın Necmi Kadıoğlu bugün itibariyle kendi isteğiyle görevinden istifa etmiş, buna ilişkin yazılı talebini valilik makamına iletmiştir. Sayın belediye başkanımız son 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi görmektedir. Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısı ile böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın belediye başkanımız seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz"

CUMHURİYET'E DARBE DEMİŞTİ!

Kadıoğlu, referandum panelinde skandal sözler sarf etmiş, BirGün'ün ortaya çıkardığı görüntülerde Cumhuriyet'in darbe olduğunu söyleyerek, "10 yılda Osmanlı'yı tarumar ettiler, yıktılar. 1923'te de koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar. Cumhuriyet kuruldu." ifadelerini kullanmıştı.

YAZICI 'TASARRUF YAPTIK, BİTTİ' DEMİŞTİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, bir açıklamasında, "Belediyeler açısından tasarrufumuzu yaptık bitti." demişti; ancak bu açıklamalardan sonra Zonguldak'ın Gökçebey ilçesi Belediye Başkanı AKP'li Öztürk, görevinden 'İstifa ettirildim' sözleriyle ayrılıp partisinden de istifa etmişti.

Kadıoğlu'nun istifası da Yazıcı'nın açıklamasından 'tasarruf' açıklamasının ardından AKP'de ikinci istifa oldu. İstifalar, Yazıcı'nın açıklamasına rağmen AKP içerisindeki belediye operasyonlarının devam ettiğini gösteriyor.

AKP'DEN İLK AÇIKLAMA

Kadıoğlu'nun istifasına ilişkin ilk değerlendirme AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdir Eker'den geldi. Habertürk TV'de istifayı değerlendiren Eker, "Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi istifa etti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Esenyurt Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol